Предлагат на Левски португалски защитник

10:33
Предлагат на Левски португалски защитник
Португалецът Андре Филипе Фариаш Маркеш е бил предложен на треньорския щаб на Левски. В момента 26-годишният ляв бек е свободен агент и може да акостира на "Герена". Сините се нуждаят от играч на този пост след напускането на Нуно Пинто и контузията на Антон Огнянов. В близките дни ще стане ясно дали от щаба на тима ще го ангажират, информира "Тема Спорт".

Андре Маркеш е роден на 1 август 1987 година, висок е 185 сантиметра. Започва да тренира в школата на Спортинг Лисабон. Дебютира за този клуб, в който е играл и Валери Божинов, през сезон 2005/2006. Тогава изиграва 3 мача. Става част от юношеския, а след това и младежкия национален отбор на Португалия. След това обаче лисабонските лъвове започват да постоянно да го преотстъпват. Първо в Оливаиш, а след това в Униао Лейрия, Фреамунде, Витория Сетубал и гръцкия Ираклис. От 2010 до 2012-а е под наем в Бейра Map. Изиграва 22 мача, в които не се разписва. През 2012-а година преминава в швейцарския Сион, където се засича с Дженаро Гатузо. Там му потръгва и в първите си 13 мача бележи 7 гола. След това обаче получава контузия.

През зимата Левски вече си осигури услугите на Антон Огнянов, Аймен Белаид, Павел Чмовш, Пламен Крумов и Валери Божинов.

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация