Бербатов прати Монако на 1/4-финал (видео)

00:37
Българският нападател Димитър Бербатов откри головата си сметка за Монако и класира монегаските за четвъртфиналите на турнира за Купата на Франция. Той бе точен за чистата минимална победа на своя отбор като гост на Ница.

Бербатов започна срещата като резерва, но се включи в игра в 64-ата минута, заменяйки Мунир Обади. Неговата поява на терена обаче се оказа решаваща за изхода на мача, чието редовно време приключи при равенство. Топреализаторът на английската Висша лига с екипа на Манчестър Юнайтед се разписа в 114-ата минута и прати монегаските на четвъртфинал, оформяйки крайното 1:0.

Домакините от "Мюнисипал дю Рей" завършиха двубоя в намален състав, след като в самото начало на второто полувреме Тимоти Колоджйешак получи директен червен картон.

First goal of Dimitar Berbatov I Nice 0-1... by Rmii_Paliisserr