Берое разби китайци в контрола

21:09
Берое записа убедителна победа в последната си контролна среща от подготвителният лагер в Алания. Старозагорци спечелиха над китайският първодивизионен тим Ханджоу Грийнтаун с 5:1. Головете отбелязаха Георги Андонов (23′), Уанг Чао Лонг (29′), Стефан Спировски (38′), Станислав Костов (57′), Мартин Райнов (68′) и Станислав Костов (89′).

В 4-ата минута Станислав Костов проби отдясно и подаде на Венцислав Христов, който стреля, но Гу Чао успя да избие.

Минута по-късно Станислав Костов намери Стефан Спировски, който опита шут, но след рикошет в главата на Кхионг Вей топката излезе в корнер. Салим Керкар центрира от ъгловия към далечната греда, където Георги Андонов успя да засече с глава, но топката премина покрай вратата.

В 7-ата минута Стефан Спировски центрира в наказателното поле, където Георги Андонов отправи удар с глава, но е блокиран от Ванг Янг и топката попадна в ръцете на Гу Чао.

Пет минути след това Уан Янг стреля по диагонала, но топката премина над вратата.

В 15-ата минута Селим Керкар центрира отляво, Гу Чао увисна в наказателното поле при опита си да избие, топката попадна в Георги Андонов, който продължи с глава към Владимир Зафиров. Централният бранител пробва удар към опразнената врата, но Чао Хай Генк изби от гол линията.

В 21-ата минута Салим Керкар центрира към Венцислав Христов, който пробва удар от разстояние, но топката премина над вратата.

В 23-ата минута беройци откриха резултата. Салим Керкар напредна през центъра и пусна пас в дясно пред наказателното поле за Венцислав Христов, който с едно продължи за Георги Андонов на ъгъла на пеналта. Капитанът на „Берое“ стреля от там и откри резултата – 1:0.

Шест минути по-късно Донг Уи пресече пас на Владимир Зафиров и изведе Уанг Чао Лонг в наказателното поле. С диагонален удар китайският нападател изравни – 1:1.

В 33-ата минута футболистите на Ханджоу Грийнтаун организираха хубава атака отдясно, последва центриране към Донг Уи, който стреля по земя, но на метър в аут.

Четири минути след това Георги Андонов бе фаулиран пред наказателното поле на около 24 метра от вратата. Капитанът на старозагорци стреля директно към долният десен ъгъл, но топката премина на сантиметри от гредата.

В 38-ата минута Георги Андонов напредна отдясно и намери пред наказателното поле Стефан Спировски. Македонецът с плътен удар от дъгата на наказателното поле прати топката неспасяемо в сглобката на вратата пазена от Гу Чао за 2:1, отбелязвайки дебютното си попадение със зелената фланелка.

В последната минута на първата част футболист на китайският тим центрира отдясно в наказателното поле, където Кхионг Вей засече с глава, но над вратата.

Две минути след почивката Станислав Костов със самостоятелен рейд навлезе в наказателното поле и пробва шут към вратата, но топката мина на метър встрани от целта.

В 52-ата минута Венцислав Христов опита удар от границата на наказателното поле, но на метър над вратата.

В 57-ата минута Венцислав Христов пое топката в центъра на терена, подаде към Георги Андонов, който продължи към Атанас Зехиров. Последният напредна по дясното крило и намери Станислав Костов, който вкара първият си гол с фланелката на „Берое“ за 3:1.

Две минути по-късно Салим Керкар е изведен отляво, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката премина покрай вратата в аут.

В 66-ата минута Станислав Костов подаде към Салим Керкар, който от ъгъла на наказателното поле центрира на границата на малкия пеналт към Костов. Нападателят засече с глава, но Гу Чао прояви отличен рефлекс и спаси.

В 68-ата минута Георги Андонов бе фаулиран пред наказателното поле. Зад топката застана Мартин Райнов, който с хубав удар от 24 метра прати топката в горният ляв ъгъл за 4:1.

Четири минути по-късно беройци организираха добра атака отдясно чрез Георги Костадинов, който подаде  към Атанас Зехиров. Последният центрира по земя пред малкия пеналт към Станислав Костов, но Гу Чао излезе и успя да улови преди топката да попадне в нападателя на „Берое“.

В 76-ата минута Николай Чипев получи топката пред наказателното поле и стреля от дъгата, но право в ръцете на Ги Чао.

В 83-ата минута Мартин Райнов стреля от дистанция, но над вратата.

Минута по-късно далечен пас на Борислав Стойчев за Станислав Костов пред наказателното поле, той напредна, финтира играч и вместо да стреля подаде в ляво на нахлуващия Георги Динков. Юношата на „Берое“ стреля мигновено, но покрай рамката на вратата в аут.

В 86-ата минута добра атака за китайците, при която футболист в бяло се озова на отлична позиция, но ударът му не намери рамката на вратата пазена от 17-годишният национал Михаил Михайлов.

Минута преди изтичането на редовното време Игнат Дишлиев открадна топката в центъра, подаде за Мартин Райнов, който с пета изведи отлично Станислав Костов в наказателното поле. С премерен удар по земя новото попълнение на старозагорци  отбеляза второто си попадение с фланелката на „зелените“ за 5:1.

Утре беройци се завръщат на родна земя, като се очаква късно през вечерта да пристигнат в Стара Загора.

Берое (Стара Загора) – Ханджоу Грийнтаун (Хангжу, Китай) 5:1
голмайстори: 1:0 Георги Андонов 23′, 1:1 Уанг Чао Лонг 29′, 2:1 Стефан Спировски 38′, 3:1 Станислав Костов 57′, 4:1 Мартин Райнов 67′, 5:1 Станислав Костов 89′

Берое (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев (74′ – 1. Михаил Михайлов), 28. Веселин Пенев (64′ – 15. Георги Динков), 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (64′ – 14. Игнат Дишлиев), 2. Илия Мунин, 92. Стефан Спировски (55′ – 8. Самир Аясс), 27. Игор Джоман (55′ – 18. Атанас Зехиров), 29. Салим Керкар, 7. Георги Андонов (64′ – 16. Николай Чипев), 9. Станислав Костов, 10. Венцислав Христов (55′ – 19. Мартин Райнов); старши треньор: Петър Хубчев

Ханджоу Грийнтаун (Хангжу, Китай): Гу Чао, Чао Хай Гинк, Фун Женг Ао, Кхионг Вей, Ванг Янг, Жао Ксианг Тиан, Жао Уи Хао, Уан Янг, Жанг Уи Фенг, Донг Уи, Уанг Чао Лонг; старши треньор: Такеши Окада
стадион: комплекс „Голд сити“, Алания, Турция