Алмерия свали Атлетико от върха (видео)

09:53
Отборът на Атлетико Мадрид не успя да преодолее шока от кошмарната загуба от градския съперник Реал в първи полуфинален мач за Купата на Испания през седмицата и допусна тежък удар по шампионските си амбиции.

Дюшекчиите загубиха с 0:2 гостуването си на Алмерия в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион и отстъпиха първото място в класирането на Кралския клуб. Попаденията в мача бяха дело на Хосе Рабаско - Верса, който бе точен в 80-ата и 86-ата минути. Столичани завършиха двубоя в намален състав, след като в 84-ата минута Даниел Арансубия получи червен картон.

Атлетико Мадрид вече заема 2-ро място с актив от 57 точки, колкото има и Реал, но тимът от "Сантяго Бернабеу" е с по-добри голови показатели. Алмерия пък се изкачи на 13-а позиция с 25 пункта.

HD | UD Almería 2-0 Atlético de Madrid by simaotvgolo12