Байерн и Дортмунд записаха победи (видео)

19:05
Байерн Мюнхен записа 12-а поредна победа в германската Бундеслига, след като се наложи с 2:0 като гост на Нюрнберг в среща от 20-я кръг на първенството. Марио Манджукич откри резултата в 18-та минута, а две минути след началото на второто полувреме Филип Лам оформи крайното 2:0 за баварците.

След успеха Байерн продължава да е лидер в класирането с 56 точки, Нюрнберг е на 16-о място със 17 точки.

Борусия Дортмунд пък постигна разгром над Вердер Бремен с 5:1. По два гола за жълто-черните отбелязаха Роберт Левандовски и Хенрик Мхитарян, а петото попадение за гостите от Дортмунд добави Мануел Фридрих.

Минута преди изтичане на редовното време Левент Айчичек отбеляза почетното попадение на Вердер.

След успеха Дортмунд остава на трето място във временното класиране с актив от 39 точки, Вердер е на 13-а позиция с 20.