Арсенал се върна на върха в Англия (видео)

19:59
Арсенал победи като домакин  Кристъл Палас в мач от 23-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Емирейтс Стейдиъм" приключи при резултат 2:0 за състава на Арсен Венгер.

Артилеристите не бяха убедителни, като особено през първата част играта им не се получаваше, но в крайна сметка стигнаха до успеха. След нулева първа част, Алекс Окслейд-Чембърлейн откри резултата в 47-та минута след добра асистенция на Санти Касорла.

Гостите опитаха да се върна в мача и създадоха няколко положения, които пропуснаха, преди Окслейд-Чембърлейн да ги попари с втори гол в 73-та минута след добър самостоятелен пробив.

С този успех Арсенал се върна на първото място в класирането, но може да бъде изместен утре от Манчестър Сити, ако гражданите вземат дербито с Челси. Кристъл Палас е на 17-та позиция с 23 точки.

Стартови състави:

Арсенал:
Шчесни, Саня, Монреал, Мертезакес, Косчиелни, Артета, Касорла, Чембърлейн, Йозил, Подолски, Жиру

Кристъл Палас: Сперони, Уорд, Пар, Йединак, Габидон, Дилейни, Болас, Дикгакой, Джером, Пънчън, Шамак

03.02.2014 12:07

Сити ако падне сме пред Челси по-голова разлика и на 2 зад вас, но следващия кръг най-вероятно Арсенал няма да бие Ливърпул, а Сити си зема мача с норич и пак е първи с точка преднина или по голова разлика

03.02.2014 13:37

Точно там е проблема,че в сегашното ни състояние Арсенал ще ни бият.Арсенал имат много по-силната халфова линия,а без Лукас ние все едно нямаме халфова линия,щом спечелят центъра и с ужасяващата ни защита за техните атакуващи футболисти няма да е трудно да ни вкарат 2-3 гола. От другата страна Арсенал имат много стабилна защита и имат много голям шанс да спрат САС,а спрат ли ги,мача е загубен на 100%.

radoachi
03.02.2014 12:36

как така реши че няма да биеме ливерпул ?

kolio_vg
03.02.2014 08:54

Обач Арсенал си взима мачовете с слабите отбори,дреме им на гъза,че им се подигравате,искам да станат шампион най-сетне,заслужават го този сезон,но си мисля че изкуствено направения отбор ще е пръв.

mustafamenhem
02.02.2014 23:28

не мие ясно зашо всички искате утре мача да е Х, мисля че ако челси утре победи ще са на две точки от нас, а ако е Х ман сити ще са на 2 точки от нас. Аз лично мисля че ман сити е по голяма заплаха и е по-добре за нас те да са по далеч.

aa2
03.02.2014 10:51

Ако Сити бият вие ще сте на 6 точки от тях и на 5 от нас, а ние ще сме на 1 от тях.

pesholudiq
03.02.2014 10:50

Най-лошия случай е Сити да бият, щото и двата отбора оставаме съответно на 5 и на 6 точки, ако не се лъжа ;d

Highbury
02.02.2014 23:47

И аз това щях да напиша, Челси трябва да бие, а в най-лошия случай Х !!! Ман Сити са по-опасните !

vlatkyn
02.02.2014 21:55

Е няма как да не пратя поздрави на лакомиите за пари Перси и Насри.Онзи отгоре вижда всичко.

overdrive
02.02.2014 20:25

Честита ни победа и евала на Чамбо за играта !!

vlatkyn
02.02.2014 20:18

Арсенал няма да играе така срещу Ливърпул, тука сме ще видим.

02.02.2014 20:19

Пиши правилн[@link http://www.winner.bg/european-football/read90868.html#]о името на любимия ми отбор идиот *cigarette*Иначе кво ми се правите нищо не играхте ще ви видим ей сега срещу по-големите *wink*

nikshan11
02.02.2014 20:00

Ама като ви дойдат двубоите с топ отборите какво правим или за 1една седмица лидери.. ??

sa6etoo
02.02.2014 19:54

Очаквана победа но се вижда умората а трудните сблъсъци тепърва предстоят. Според мен Венгер ще пренебрегне ШЛ за сметка на ВЛ защото ако се втурне и в двата турнира накрая ще остане с празни ръце.

sa6etoo
02.02.2014 20:20

Ми не знам срещу Светците не гледах мача но от тух забеляазх няколко неща. Йозил като напускаше изглеждаше доста изцеден и нямаше много сили, Чембърлейн накрая почна да се схваща ли кво му стана (макар че за него е разбираемо предвид малкото игрово време до сега) на Артета и на него му стана нещо поне по действията му.. Ще видим де то сега е рано но почне ли ШЛ става лошо особено ако някой се контузи.

red_army_10
02.02.2014 20:13

Срещу Сотон в началото на второто полувреме точно бяхме се хвърлили яко в боя, нещо което ще виждаме все по-често и по-често, защото все ще ни се наложи да се връщаме в някой мач, особено сега като идва тежката програма. Та във въпросния мач точно след като вдигнахме оборотите вкарахме два, но допуснахме един. Арсен след като разбра, че този начин на игра точно срещу този съперник и с оглед на многото контузени тогава и липсата на възможност да се извади Фламини или Артета, защото явно двамата не се сработват, реши да не рискува и равенството не бе негативен резултат в крайна сметка.

red_army_10
02.02.2014 20:09

Това не е умора, а пестене на сили. Нещо, което правим още от първата половина на сезона. Хвърляме ли се като освирепели в мачовете, както Сити правят, смятай що контузени щяхме да имаме и отделно може би щяхме да сме загубили и точки. За разлика от гражданите и вас, ние имаме по-къса скамейка, следователно трябва добре да се разпределя енергията, за да може сега като идва тежкият цикъл, нашите да могат вече да играят на 100% от възможностите си.

sakata_97

Господ да ни е на помощ в следващите решаващи мачове,ако играем по този начин нищо ама нищо добро не ни чака.Дано намерим играта си защото точно в следващите мачове ще ни бъде най-нужна

korektor
02.02.2014 19:31

Браво бавно бием пестят сили наще ,ноо всички много изморени Венгер ко ще прави др седмица никой незнае

John_Jameson
02.02.2014 19:50

Ще до удря на молитви! *lol*

02.02.2014 19:15

Да не направите някоя грешка като тази на Ливърпул, Арсенал трябва да си затвори мача

fabregas3
02.02.2014 19:30

Затворихме го споко

fabregas3
02.02.2014 19:10

Второто полувреме ще мачкаме, но с такава игра срещу по сериозен противник нямаме кой знае какви шансове видя се еще срещу Сотон че нещата не вървят добре дано се окопитим по бързо .

Zizzou_1982
02.02.2014 19:00

Аре побеждавайте..мама му стара, все най-сигурният мач ще ме усере...

bayo45
02.02.2014 18:56

Аман от обсадни деиствия без удари към вратата.Много фалове.*sad*

one1win
02.02.2014 18:59

Те наще искат да вкарат без удари.*sad* Все пак мисля, че второто ще победим с 2-0. *beer*

akseldev

другата седмица гостувате на Анфийлд...

Danskrastev
02.02.2014 18:54

Много слаба игра която очаквах и заради това го играх Х/1 мисля че ще победи ме с 1-0 но много трудно....

vlatkyn
02.02.2014 18:52

Тактиката на Венгер е една и съща срещу всички, жалко, ако играе по смело според мен ще има по добър резултат.

BuTaMuH_C
02.02.2014 18:50

колкото и да искам мача да е х или 2 (феновете на Арсенал да не ми се обиждат,фен съм на Ливърпул и искам дистанцията да е колкото се може по-малка,разбираемо е) не вярвам Арсенал да се изложат точно срещу Кристъл Палас,айде Саутхемптън да,ама Палас...

BuTaMuH_C
02.02.2014 19:04

когато излезнах от банята минутата беше 47,иначе гледах първите няколко минутки от първото полувреме,нищо повече,но доколкото разбрах е било много скучно ;д

aa2

Явно гледаме различни мачове.. *lol**lol*

aa2
02.02.2014 18:49

Аз съм казал, че този сезон ще се борят нашите за най-много грешни подавания...Това е направо срамно.
А тоя коментатор, види се, някой друг освен мен вече да го дразни адски много, види се?

Juventus333
02.02.2014 18:42

До този момент чувам само коментатора и феновете на Палас. Доста хубав мач иначе се получава. *smile*

LevskiSf92
02.02.2014 18:22

А бе тия Палас играят силно явно няма да се дадът ей така *smile* И срещу нас играха надъхано бихме ги много трудно с 2-1 очаквам подобно развитие и този мач *smile*))

one1win
02.02.2014 18:51

Даже и с/у Тотнъм създаваха проблеми и при малко късмет резултата можеше да е различен.

LevskiSf92
02.02.2014 18:46

Срещу по-силните играят стабилно *smile*

black_wolf_97
02.02.2014 18:44

Не знам какво ще правим следващите мачове с тея контузии и тази слаба игра *scared*

akseldev
02.02.2014 18:37

да и ние ги бихме с 1-0 и то на ЕТИХАД

LevskiSf92
02.02.2014 18:33

И това е вярно Венгер нищо не взе зимата а това е лошо..

02.02.2014 18:28

Просто ние играем слабо *wink*

akseldev
02.02.2014 17:38

много контузени футболисти..

02.02.2014 17:58

Артета за сега супер, също така винаги сме играли с един опорен халф като изклучим последнят ни мач.

babavuna
02.02.2014 17:56

Няма проблем, просто това не фифата *beer*

overdrive
02.02.2014 17:53

Домакини сме срещу Палас и не виждам какъв е проблема отбора да излезне на терена по доста по-офанзивен начин от обикновено !?