Локо Пловдив надви Стяуа в контролна среща

00:06
Локомотив Пловдив победи румънския шампион Стяуа Букурещ в престижна контрола, която се игра в испанския курорт Марбея. И двете попадения за черно-белите отбеляза Мартин Камбуров през първото полувреме. Това бе втори успех за Локо в Марбея след класическото 3:0 над латвийския Юрмала.

Още в 3-ата минута Стяуа откри резултата. Това стана след грешка на Асен Георгиев и Йордан Господинов, при която Кипчиу открадна топката и от малък ъгъл я прати в мрежата за 0:1.

В 9-ата минута Крис Гади бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Локо. Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 1:1.

Малко след това Тижани Белаид пробва шут от фаул от над 30 метра, при който вратарят на румънците с мъка изби в корнер.

Локо пропусна идеална възможност да поведе в резултата в 17-ата минута. Крис Гади надбяга румънската защита и излезе сам срещу вратаря на Стяуа. Нападателят реши да комбинира с намиращия се на по-добра позиция Здравко Лазаров. Капитанът ни обаче се подхлъзна в момента, в който нанесе удар по топката и не успя да я прати в опразнената врата.

Все пак в 23-ата минута черно-белите поведоха с 2:1 след уникален гол на Мартин Камбуров. Вратарят Господинов шутира силно към Крис Гади, който напредна по десния фланг и изведе Мартин Камбуров сам срещу вратаря на Стяуа. Голмайсторът технично прехвърли стража и прати топката в мрежата.

В самия край на първото полувреме съдията демонстрира странно разбиране на понятието умишлен фаул. Тижани Белаид се откъсна през центъра сам срещу противниковия вратар, но бе задържан с ръце. Реферът отсъди нарушението, но не показа никакъв картон, въпреки че футболистът на Стяуа трябваше да бъде изгонен.

Четвърт час преди края Дани Кики центрира остро с левия крак от фаул. Дебютиралият с черно-бялата фланелка Шериф Фати засече топката с глава, но вратарят на румънците с последни усилия успя да избие в корнер, извайждайки топката под сглобката на вратата.

В 87-ата минута смърфовете организираха чудесна контраатака, която като по чудо не завърши с гол. Стелиос Илиадис изведе Александър Якимов по десния фланг сам срещу вратаря. Якимов пробяга 10-ина метра, но след удара му топката профуча на сантиметри от гредата.

Локо игра в състав:
12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров (79- 17. Костадин Марков), 18. Асен Георгиев (80- 14. Тихомир Трифонов), 33. Александър Тунчев (75- 75. Шериф Фати), 87. Диего Фераресо, 22. Аласан Н'Дайе (68- 99. Хамед Намуши), 3. Валери Георгиев (80- 28. Стелиос Илиадис), 91. Крис Гади (89- 6. Ангел Йошев), 20. Тижани Белаид (75- 89. Станислав Маламов), 11. Мартин Камбуров (58- 27. Александър Якимов), 77. Здравко Лазаров- к (55- 9. Дани Кики).