Барса сгази Леванте и се класира на полуфинал (видео)

01:17
Барселона разгроми Леванте с 5:1 на стадион "Камп Ноу" в четвъртфинален мач реванш от турнира за Купата на Краля.

Гостите изненадващо излязоха напред в резултата още в деветата минута, когато Серхи Роберто си вкара автогол.

Каталунците, които днес играеха без своята суперзвезда Лионел Меси, стигнаха до изравняване в 28-та минута след гол на Адриано, който получи асистенция от Сеск Фабрегас.

В края на първата част Карлес Пуйол се разписа, извеждайки своя тим напред в резултата.

През второто полувреме възпитаниците на Херардо Мартино тотално доминираха над своите опоненти.

Алексис Санчес вкара два бързи гола в 50-та и 52-та минута, а в 68-та Франсеск Фабрегас оформи крайния резултат.

С общ резултат 9:2 Барселона продължава напред.