Брилянтен гол на Тиаго в края донесе нова победа за Байерн (видео)

00:13
Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 2:1 на стадион "Мерцедес Бенц арена" в среща от 17-я кръг на Бундеслигата.

Главен съдия на мача бе Мануел Графе.

Домакините излязоха напред в резултата в 29-та минута с гол на Ведад Ибишевич. Босненецът се възползва от пас на Абделауе и прати топката в долния ляв ъгъл на Нойер.

Мюнхенци отиваха към първата си загуба за сезона в шампионата, но смените на Хосеп Гуардиола обърнаха нещата в полза на шампионите.

Специалистът пусна в игра Клаудио Писаро и Марио Манджукич, за да подсили атаката на своя тим. Петнадесет минути преди края перуанското острие на Байерн изравни, след като засече с глава центриране от фаул на Тиаго Алкантара.

В даденото от съдията продължение пък Тиаго донесе победата на своя тим след уникално изпълнение на странична ножица.

След 18 срещи от Бундеслигата до момента Байерн е непобеден и води с 13 точки пред втория във временното класиране Байер Леверкузен.