Барса се върна на върха след класическа победа над Малага (видео)

23:54
Барселона победи Малага с 3:0 на стадион "Камп Ноу" в среща от 21-я кръг на Примера дивисион.

Главен съдия на мача бе Клос Гомес.

Преди почивката гостите се защитаваха успешно срещу непрестанните атаки на Барса. Отбраната на Малага рухна пет минути преди края на първата част. Шави центрира от корнер, Алексис с глава подаде към Жерар Пике, който бе оставен сам на границата на малкия пеналт. Защитникът овладя топката и с шут под плонжа на Кабайеро прати топката в долния десен ъгъл, откривайки резултата.

Педро Родригес удвои преднината на каталунците в 55-та минута. Лео Меси намери Педро в наказателното поле, последва финт и параболичен удар, който матира Кабайеро, попадайки в долния му ляв ъгъл.

Шест минути по-късно Меси отново намери Педро в наказателното поле. Този път крилото на Барса асистира с остро центриране по земя, което намери Алексис Санчес непокрит на задна греда. Чилиецът нямаше как да пропусне от толкова чиста позиция и така оформи крайния резултат.

Барселона събра 54 точки и отново е лидер в Примера. Възпитаниците на Херардо Мартино делят челото с Атлетико Мадрид, който има същия актив, след като днес победи Райо Валекано с 4:2 като гост.

Реал Мадрид е на трета позиция с 53 пункта.

Състави:

Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Пике, Алба, Масчерано, Фабрегас, Шави, Бускетс, Меси, Педро, Алексис; Резерви: Пинто, Бартра,Афелай, Тейо, Адриано, Серхи Роберто, Донгоу

Малага: Кабайеро, Ангелери, Антунеш, Серхио Санчес, Флавио, Тисоне, Дуда, Перес, Игнасио Камачо, Санта Крус, Хуанми; Резерви: Камени, Портийо, Моралес, Елисеу, Павловски, Касадо, Серхи Дардер