Поредна победа за Ивайло Петев и АЕЛ

18:05
Отборът на Ивайло Петев АЕЛ Лимасол постигна пореден успех в кипърския шампионат. Лидерът в класирането победи с 2:1 като гост АЕК Ларнака в мач от 18-ия кръг на първенството.

Два гола отбеляза португалският нападател Еду - в 17-ата и 54-ата минута. За домакините резултатът намали Кириякос Павлу от дузпа в 65-ата минута. По този начин АЕЛ продължава на е на първо място в класирането с актив от 43 точки.

Вторият - градският съперник Аполон в момента играе с Докса Катокопия и ако победи ще се доближи на две точки от Петев и компания. Откакто българинът пое отбора, тимът няма загуба в шампионата.

Единствените две поражения за Петев в Кипър бяха в мачовете за Купата с АПОЕЛ Никозия - два пъти по 0:1.