Рома надигра Верона и скъси разликата с Ювентус (видео)

15:35
Рома стопи аванса на Ювентус на върха на 6 точки, след като спечели гостуването си на Верона с 3:1.

Котдивоарският нападател Жервиньо изигра отличен мач за римските вълци, които излязоха напред в резултата в добавеното време на първото полувреме. Бившият футболист на Арсенал демонстрира техника и бързина след грешка на домакините в собствената им половина, нахлу в наказателното поле и подаде на Адем Ляич, който с прецизен удар се разписа за 1:0. Като цяло обаче първото част на мача премина сравнително равностойно.

Малко след подновяването на играта исландският полузащитник Емил Халфредсон възстанови равенството с мощен удар по земя от границата на наказателното поле. Това не сломи гостите от Рим и в 60-ата минута Жервиньо вкара за 2:1. Крайният резултат бе оформен от резервата Франческо Тоти. Принцът на Рим бе точен от дузпа в 82-ата минута.

Така тимът на Рома се утвърди на 2-ата позиция в класирането с 50 точки, на 6 от едноличния лидер Ювентус. Верона пък остана на 6-о място с 32 пункта.

Българският национален страж Николай Михайлов не попадна в групата на Верона за днешния мач.