Леванте удари Севиля в голов трилър (видео)

09:24
Леванте се наложи като гост над Севиля в голово шоу. Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" приключи при резултат 3:2, като в продълженията двата отбора останаха в намален състав.

Коке изведе домакините напред в резултата в 26-ата минута, но 4 по-късно Давид Барал възстанови равенството от дузпа. В 68-ата минута Иван Ракитич отново осигури предимство на червено-белите. Гостите обаче отговориха светкавично, след като Лукас Винтра върна статуквото на терена, а малко по-късно Мате Шимао се разписа за крайното 3:2. В добавеното време на срещата пък нервите взеха връх и Хайро Самперио от Севиля и Николаос Карабелас от Леванте получиха червени картони.

Загубата остави Севиля на 7-о място в класирането на Примера дивисион с 31 точки, а Леванте заема 8-а позиция с 27.

Sevilla 2-3 Levante All Goals by all-goals