Арсенал разгроми Ковънтри, Подолски вкара два (видео)

23:45
Арсенал победи Ковънтри с 4:0 на стадион "Емирейтс" в среща от четвъртия кръг на ФА къп.

Главен съдия на срещата бе Роберт Мадли.

Лукас Подолски откри резултата в 15-та минута. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря от Месут Йозил. Подолски финтира Мърфи и с диагонален шут прати топката в мрежата.

Малко преди да изтече първият половин час на двубоя Подолски се разписа за втори път. Топката бе центрирана от корнер на първа греда. Оттам Мертезакер продължи с глава към втора греда, където Подолски с глава засече топката и я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

В 84-та минута Киърън Гибс намери с пас по земя Оливие Жиру непокрит на границата на малкия пеналт и френският таран с плътен изстрел пласира топката в долния десен ъгъл, правейки преднината на топчиите класическа.

Крайният резултат бе оформен в последните секунди от Санти Касорла.