Локомотив Пд с реми срещу Видеотон

10:10
Локомотив Пловдив завърши 1:1 с втория в унгарското първенство Видеотон в контролен мач, играл се в испанския курорт Марбея.

Мачът бе равностоен, като в 36-ата минута реферът подмина дузпа в полза на Локомотив. В 50-ата минута Тижани Белаид реализира след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле на унгарците заради хваната от вратаря Тужвел топка, върната от негов съотборник - 1:0 за Локомотив.

В 56-ата минута Видеотон изравни чрез Неманя Николич, отбелязал с глава след центриране на Адам Гурчо - 1:1. Смърфовете претендираха, че Гурчо е в засада, но такава не бе отсъдена. Две минути по-късно Николич можеше да вкара за втори път с глава, но от близко разстояние прати топката в аут.

Следващата контрола на пловдивчани в рамките на подготовката им в Марбея е в петък от 17:00 часа срещу латвийския Юрмала.