Хазуров герой за Лиерс, Бандата с цял мач за Льовен

10:42
Българският нападател Костадин Хазуров донесе точката на Лиерс, след като отбеляза късен изравнителен гол за 1:1 при домакинството на третия в класирането Брюж в мач от 22-ия кръг на белгийското първенство. Хазуров влезе като резерва в 81-ата минута на мястото на Хосам Гали и във втората минута на добавеното време се разписа след асистенция на Арян Свинкелс. Това беше втори гол за сезона в първенството за българския нападател.

С равенството Лиерс се изкачи на 12-о място във временното класиране с 21 точки, на 2 над зоната на изпадащите. Брюж остана трети с 44 точки, а лидер е Стандард Лиеж с 51 точки.

Българският защитник Иван Бандаловски игра цял мач при загубата на Льовен с 0:2 като гост на Шарльороа. Бандаловски получи жълт картон в добавеното време, а домакините стигнаха до успеха с два гола в последните шест минути на мача. Льовен е на предпоследното 15-о място с 19 точки.