Реал Мадрид е на четвъртфинал след ново 2:0 срещу Осасуна (видео)

00:11
Осасуна загуби от Реал Мадрид с 0:2 на стадион "Ел Садар" в осминафинален мач реванш от турнира за Купата на Краля.

Главен съдия на срещата бе Антонио Матеу.

Носителят на Златната топка за 2013 година Кристиано Роналдо откри резултата в 21-та минута. Португалецът стреля от пряк свободен удар. Изстрелът на Роналдо попадна в тялото на стража Фернандез, който първоначално улови топката, но след това я изпусна. Тя премина между краката му и пресече голлинията.

Десет минути след началото на второто полувреме Кралския клуб вкара и второ попадение. Хесе Родригес проби в пеналта на Осасуна и с пас по земя намери Анхел Ди Мария непокрит на точката на дузпата. Аржентинецът стреля силно с левия крак и препарира Фернандез.

В последните минути на срещата гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Фабио Коентрао получи втори жълт картон в 85-та минута и бе изгонен.

С общ резултат 4:0 Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите на турнира.

Състави:

Осасуна: Фернандез, Флано, Лотиес, Ойер, Ориол, Пунял, Де лас Куевас, Сехудо, Роберто Торес, Лое, Акуня; Резерви: Риесго, Сатрустегуи, Арибас, Ориол Риера, Силва, Дамия, Хосе Гарсия

Реал Мадрид:
Касияс, Рамос, Пепе, Арбелоа, Коентрао, Шаби Алонсо, Ияраменди, Ди Мария, Иско, Хесе Родригес, Роналдо; Резерви: Бензема, Бейл, Карвахал, Касемиро, Начо, Мората, Диего Лопес

LosMerengues
16.01.2014 12:38

Хубава победа, пестене на сили, като изключим удара срещу Мората май се измъкнахме без контузии, а това е изключително важно след гостуване на подобно отборче като Осасуна. Почнат ли да падат и следват балтии, а Кристиано им е "любимец", може би затова Анчелоти го смени.
До № 23 - Пирло е най-добрия....... След Алонсо.
До № 14 - Бензема има 12 гола и 8 асистенции през сезона. Имаше една дупка от около месец, когато беше съсипван от медиите, но като цяло прави силен сезон.
До № 16 - Прави са колегите, че е малко припрян с пасовете, но мен много ме радва и спокойствието с което задържа топката, ето снощи например двама го заобиколиха, а беше последен в защита, обърна се, без паника и съвсем спокойно върна на Касияс, добре и отнема топката...има много хляб в това момче. Покрай Чаби ще израсне страшно много и след 2 години, когато Алонсо се откаже(или се върне в Сосиедад) ще имаме идеалния заместник.
До № 9 - НАПЪЛНО СИ ПРАВ!!! Лопес прави изключителни спасявания понякога, но не може да ръководи защитата, дано Анчелоти се усети навреме. Проблем пред Икер са си шибаните центрирания, но и Лопес не е кой знае колко стабилен при тях.

nedelev_28
16.01.2014 11:25

Пестелива победа ,както правят повечето големи отбори в такива мачове интересно ми е мнението ви за Хесе не гледам толкова Реал М ,но когато и да ги гледам Хесе е на високо ниво *smile*

BobiRM
16.01.2014 06:28

хахах чак от класата на пирло..айде моля ви се..Пирло е най добрия халв от играещите в момента.

16.01.2014 00:04

Яра си е доста стабилен, но наистина е малко припрян. С повече минутки ще добие самочувствие и ще заиграе още по-добре, все пак още е в сянката на Чаби, който е един от най-добрите на тази позиция заедно с Шави и Пирло.

Crissstiano
16.01.2014 00:00

Колкото и негови мача да гледам,все ми се струва че играе с напрежение,но си личи,че има качества ! Може би му идва в повече,че играе за Реал,но имам чувството,че другата година ще играе с повече самочувствие.

sdw
15.01.2014 23:58

Понякога избързва с пасовете и ми изглежда припрян,но като цяло винаги си е на позицията и знае какво става.Стабилен е така да го кажа.малко опит му трябва,но определено е стабилен!

sdw
15.01.2014 23:46

Айде малко Бейл да погледаме

sdw
15.01.2014 23:41

Хесе как преодоля защитника направоо....Евала много е добър.А иначе нямаше да е гол ако бяха дали нарушение,защото Алонсо направи нарушение-факт!

PredatorBS
15.01.2014 23:22

Изолира Иско като го слага най-отпред, а честно казано освен него и Модрич, който не играе нз кой може да измисли нещо интересно.

fantastISCO
15.01.2014 23:27

Абсолютно си прав, Иско е твърде изолиран от играта, а всички знаем какво може. Нещо тактиките на АНчелоти не вървят особено, а този мач очевидно го е приел като пробен за някаква нова схема на игра.

fantastISCO

Имам едни наблюдения, че когато на вратата е Касияс и защитата играе доста по-добре и много по-малко голове получаваме, даже много често чисти мрежи записваме, а същата тази защита с Лопез е под всякаква критика всеки мач. Дали Касияс действа като спойка между цялата защита, не знам, но предпочитам той да е на вратата, в колкото и слаба форма да се намира. САН ИКЕР!

angel.bonev.908
15.01.2014 23:43

Как няма да действа като спойка, той е най-добрия вратар за мене. Голяма грешка е на Анчелоти, че не го пуска. То и на оня циганин сетубалския пак си беше грешка, де. Лопез колкото и да варди добре, друго си е Касияс на вратата. Добре е и че Хесе ви е титуляр, тоя Бензема всеки мач да е резерва няма да има проблем. Така и така е ялов вече и с нищо не ви помага.

fantastISCO
15.01.2014 23:00

Не знам защо в такъв мач, Анчелоти не дава шанс на Мората. Е после как няма да иска да си ходи? Добре вървим, Роналдо играе с настроение. Също се чудя защо Ди Мария играе като ляво крило или много често се подвизава в центъра?

Zizzou_1982
15.01.2014 23:28

Според мен трябва да се пробва зад нападателя....но на дясното си е най-добре ! (:

fantastISCO
15.01.2014 23:20

Не исках да се заяждам, но го казах, защото Касабов каза, че ще играе като ляво крило. Но на мен по-скоро ми се струва, че играе в полузащитата, което е странно и не му е за пръв път. Но Ди Мария е поливалентен и може да играе и като ляво, и дясно, а защо не и зад нападателя.

Zizzou_1982
15.01.2014 23:18

Моя грешка, но аз не съм видял Ди Мария да играе в ляво...Роналдо и Хесе се менкат от това което видях, а Касияс е невероятен !

fantastISCO
15.01.2014 23:10

Стандартната му позиция е дясно крило *smile* Това че Карло го опитва на какви ли не позиции, не го прави нито ляво крило, нито вътрешен полузащитник.

15.01.2014 22:29

Дава им се почивка, а Касемиро и Мората не са играли от 3-4 официални мача и ми е кофти....на лятната Касемиро и Мората ги скъсаха...