Манчестър Сити разгроми Блекбърн с 5:0 (видео)

00:01
Манчестър Сити победи Блекбърн Роувърс с 2:0 на стадион "Етихад" в преиграване от третия кръг на ФА къп.

Главен съдия на двубоя бе Крейг Поусън.

През първата част защитата на Роувърс успя да спре устрема на домакините.

Всичко за Блекбърн обаче свърши в даденото от рефера продължение на първото полувреме. Фернандиньо проби по дясното крило и центрира към границата на малкия пеналт, откъдето Алваро Негредо с глава прати топката във вратата на гостите.

Три минути след началото на втората част испанският стрелец заби нов гол. Коларов изведе Негредо сам срещу вратаря и бившият футболист на Севиля елегантно копна топката над Ийстууд, който замени Робинсън на почивката.

Втората част се оказа истински кошмар за бившия вратар на Хъдърсфийлд. В 68-та минута Хесус Навас проби по десното крило, стигна до аутлинията и с пас по земя намери Един Джеко, който с мощна тупалка с десния крак разстреля Ийстууд.

Петнадесет минути преди края Серхио Агуеро беляза по перфектен начин завръщането си след лечение на травма, вкарвайки четвърти гол за несебсносините.

Крайният резултат бе оформен от Един Джеко в 79-та минута на двубоя. Така Манчестър Сити продължава в четвъртия кръг на турнира.

Състави:

Манчестър Сити:
Пантилимон, Ричардс, Насташич, Лескът, Клиши, Навас, Гарсия, Милнър, Фернандиньо, Джеко, Негредо

Блекбърн: Робинсън, Хенли, Ханли, Килгалън, Спър, Кейърни, Лоу, Уилиямсън, Тейлър, Маршал, Кембъл

PIMPDreamS
16.01.2014 19:42

Негредо всички го подценяваха като дойде, уж бил много лош трансфер, не знам си какво, ама човека си направи 21 гола за 20 мача, а сме средата на сезона *wink* и той и Агуеро имат по 21, тримата нападатели имат общо 57 гола, колкото целия отбор на ЮВЕНТУС [@link https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1471862_435172523276751_1872021160_n.jpg]

aa2
16.01.2014 13:07

Ебаси машините...Такъв отбор от много време не е имало, смея да кажа, че дори Барселона не бяха на това ниво в най-добрите си години.Сити просто смазват всичко, но не със скучна игра, а с красива, бърза игра.Негредо е уникален, това според мен е най-добрия нападател в лигата, въпреки че всички гледат само Суарез и Агуеро, но и 2-та не карат 1-я си сезон в Англия, а Негредо дойде през това лято.Ако Сити не вземат ШЛ и ВЛ тази година то наистина футбола ще се окаже най-несправедливата игра, но и най-интересната.

Късмет!

zizinho
16.01.2014 12:30

Браво на Сити.Показват шампионска игра във всеки мач. До 1-2 сезона очаквам да играят финал в ШЛ, ако продължават с тази игра.

nedelev_28
16.01.2014 11:26

Етихад се превърна в крепост за Сити ....но с такива финансови възможности каквито имат те и в гостуванията трябва да газят *smile*

sksw
16.01.2014 11:03

Тия този сезон къртят направо.. Сега разбрахте ли защо биха Байерн Мюнхен втория мач ? Да имаше отпускане и от Байерн, но тия играят като за Световно...

cute_wall
16.01.2014 00:51

Отбори ДМ T. П Коеф. Прог.Р. Реал.Р. Статус СТ
Манчестър Сити – Блекбърн Роувърс 15-01 5 1 1.22 5 - 0 5 - 0 Позната среща +11.1
Резултати: 1 до 1 от 1

E така на майтап си играх днеска,а то взе та стана *lol*

FRANKI_89
16.01.2014 00:46

Отбора на Сити е в страхотна форма,да му мислят Реал М.а колкото до Вишата лига там нещата няма да са ясни до края на шампионата.

ComsteR
16.01.2014 00:40

Не знам но Сити стават много силни и това трябва да го осъзнават всички Европейски грандове .. Негредо какво да кажа уникален жалко че Реал го продадоха преди време ..

16.01.2014 10:45

И ония дето ако стъпат на Етихад , "Специалния" ще колабира !

16.01.2014 02:14

Човека има в предвид по атака ама ти от къде да знаеш що е то атака ти си фен на ШМЕЛСИ нормално .. и да нас ни спряха 2,3 отбора не като вас да се дъним със всеки втори *wink* тей ба вие фенчетата на ШМЕЛСИ сте най-големите хейтъри бе на всеки мач за Сити сте там да ги плюете !!! *wink*

elkunaguero
16.01.2014 00:10

Челси ?*thinking* споко остана само 3 седмици !

LevskiSf92
16.01.2014 00:03

Съндърланд,Челси?

enjo2
15.01.2014 23:24

Ей Негредо НЕУДЪРЖИМ предния мач ХЕТРИК ся 2 гола ебаси лудия нападател !!! *beer**beer**beer*

eislands
15.01.2014 23:15

Дали Дел Боске ще разчита пак на Торестина ?

LevskiSf92
15.01.2014 23:39

И защо да не разчита Торес играе много по-добре за Испания отколкото за Челси а и винаги вкарва в важните мачове или помага на отбора може да пробва и с 2та *wink*

J_Button_88
15.01.2014 22:50

Само на мен ли ми се струва или коментатора си чати докато коментира мача????*joking**joking**joking**joking**joking**joking*