Монпелие препречи пътя на Монако

23:34
Отборите на Монпелие и Монако не успяха да се победят на старта на втория полусезон във френската Лига 1. Първият мач от 20-ия кръг на шампионата приключи при резултат 1:1.

След нулево първо полувреме, Лайвин Курзава откри резултата в полза на монегаските в 52-ата минута. Все пак в оставащото време до края на срещата южняците успяха да се доберат до равенството. Това се случи в 68-ата минута, когато М'Байе Нианг, който играе на "Мосон" като преотстъпен от Милан, се разписа за крайното 1:1.

Така Монако пропусна възможността да се изравни по точки с едноличния лидер Пари Сен Жермен и остана на втора позиция с 42 пункта. Монпелие пък заема 17-о място с 18 точки.