Реал се доближи до четвъртфиналите след 2:0 срещу Осасуна (видео)

00:16
Реал Мадрид победи Осасуна с 2:0 на стадион "Сантяго Бернабеу" в първи осминафинален мач от турнира за Купата на Краля.

Главен съдия на мача бе Педро Перес.

Кралския клуб откри резултата в 19-та минута. Лука Модрич центрира от пряк свободен удар, а Карим Бензема надскочи отбраната на гостите и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на Риесго.

Бензема се разписва във втори пореден мач на белия балет.

След почивката Реал стигна и до втори гол. В 60-та минута пресата на мадридчани в половината на Осасуна даде резултат. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Бензема получи в наказателното поле и с къс пас намери връхлитащия Кристиано Роналдо. Португалецът с едно докосване изведе Хесе Родригес на позиция сам срещу вратаря. Младокът хладнокръвно копна топката над Риесго и накара трибуните на "Бернабеу" да избухнат в овации.

Така Реал Мадрид взе преднина от два чисти гола преди реванша, който ще се играе през следващата седмица.

Състави:

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Пепе, Арбелоа, Марсело, Модрич, Бейл, Ияраменди, Кристиано Роналдо, Бензема, Хесе Родригес; Резерви: Карвахал, Касемиро, Начо, Мората, Ди Мария, Иско, Диего Лопес

Осасуна: Риесго, Дамия, Флано, Ойер, Алехандро Арибас, Силва, Де Лас Куевас, Сехудо, Роберто Торес, Лое, Ориол Риера; Резерви: Хоан Ориол, Пунял, Сатрустегуи, Андреас Фернандес, Лотиес, Хосе Гарсия, Марк Бертран

respect_kn
10.01.2014 16:02

Нападател трябва ни спешно нападател от 2 години нямаме Стойностен нападател. Моу искаше, но Перез не даде сега пак се вижда нуждата от нападател, но пак няма да купим. Не може да се разчита на Роналдо всеки мач или на някой от играчите да избухне и да вкара гол.

10.01.2014 01:08

кво толкова се кефите на тея Осасуна,баси грозния и антипатичния отбор са...когато играят срещу Реал и Барса,са готови ако е необходимо,да изпочупят краката на половината отбор на противника,само и само да постигнат минимална загуба или да откраднат някоя точка,Райо Валекано,са същите дървари,като мадридист,аз лично изпитвам повече уважение и респект към Барса,от колкото към тея два отбора....сегунда дивисион за тях,да играят с Барса Б и Реал Мадрид Кастия

nik0s
10.01.2014 00:52

Честита победа на всички ,ама на мене тая игра на Реал не ми харесва въобще.Мн грешни пасове,разконцентрирани са много,мн слаб Кристияно и Бенземата и той,да наистина вкара гол ама Хесе мн по-добре се преставя.Мн безидейна игра,една лакомия за гол от всеки,една лутаница докато си намерят местата и предния мач и сега имаме късмет че играхме с слаби отбори иначе не ми се мисли.А Кристиано ми се струва мн разсеян

StoyanovKST
10.01.2014 00:34

До коментар [@comment 1546138] от [@user kircata_]:

kircata_ Смешника си ти, не виждаш ли че това е профил на barsastuff ??? Или си малоумен и само плямпаш?

sdw
10.01.2014 00:19

Край на мача.Нямаше сериозни съдийски грешки,но като цяло супер много грешно отсъдени тъчове,аутове и ъглови.Последните 2 минути от мача видях измислен корнер и измислен тъч в полза на Осасуна.По-рано и недадена дузпа,а за жълтия картон в началото на мача на Хесе няма кво да говорим *smile*

kircata_

sdw
10.01.2014 00:16

Тоя Рамос фаулирва по двама *lol*

sdw
10.01.2014 00:08

Арбелоа много ми харесва тоя мач.А за Иско нямам думи просто.Всеки мач тва момче ме пълни!

Crissstiano

На мен лично играта на Иско в последните мачове не ми харесва много !

sdw

Аз от тва което виждам,те само си подават и разцъкват.Въобще не я карат сериозно и не тичат.За какво и да се напъват де,не ги виня.

sdw

2 минути след това пуснах мача *lol*

RMAD1902
10.01.2014 00:01

Кристиано днеска няма късмет големи пропуски и на Гарет до сега 5-6 да сме вкарали

GameMottder
09.01.2014 23:45

Още един гол ни трябва, за да сме спокойни за развоя на мача!

putopalo
09.01.2014 23:52

Защо?Сега да не си притеснен нещо?

mostoles
09.01.2014 23:27

това ако не беше дузпа,незнам кое ще да е...

sakata_97
09.01.2014 23:20

Много слабо полувреме изиграхме.Дано 2-рото се стегнем и вкараме повече гопове

El_Capitan

Хич не ми харесва играта на Бейл. Стои доста изолиран и често е извън позиция. Хесе играе в пъти по- добре от него и радва окото. Дано второто полувреме да играем малко по-мотивирано , защото Осасуна не са за подценяване.

sdw

да бе тамън гледам,че не играе.Дано не е нещо сериозно.Много бъдеще има в него!

El_Capitan

Хесе *sad*

sdw
09.01.2014 23:59

Кой се контузи,че пропуснах началото на 2-то ?

El_Capitan
09.01.2014 23:57

Урочасахме го момчето *sad* дано не е сериозна контузията.

sdw
09.01.2014 23:29

За Хесе съм напълно съгласен,да не кажа,че беше най-добрия през 1-то полувреме.Но Бейл показва завидни качества и в нападение и в защита според мен.Няколкото пъти в които хваща топката успява с лекота да преодолее десния им бек.

09.01.2014 23:16

Братле, ако ни трябва коментар на живо, първо на теб ще се обадим..

sdw
09.01.2014 22:57

Като говорих за Рокади,сега пък Хесе е ляво крило,а Роналдо и Бензема са чисти нападатели.стана нещо като 4-2-2-2

sdw
09.01.2014 22:49

Жълтия картон на Хесе беше преувеличен.А доакто го пиша браво на Бензема!

sdw
09.01.2014 22:47

Тук Роналдо изригна.Мина през 3-ма и изведе Хесе.Браво!

sdw
09.01.2014 22:46

Тоя мач доста рокади виждам.Бейл и Хесе непрекъснато се сменят на позицията зад нападател и дясно крило,а Роналдо това го прави с Бензема като нападател и ляво крило.А отзад Модрич и Илара са идеални.Всички пасове се разпростират покрай тях.

09.01.2014 22:27

И понеже Касияс играе, Реал ще допуснат два гола... Икер не е онзи рибок-палячо, за който сухата мрежа е чуждо понятие.

sdw
09.01.2014 22:03

И тоя декември и миналия януари стигнаха до хикс със нас.С барса също направиха хикс,а 2012 дори успяха да ги бият.А всеки път са в средата на таблицата,дори и по-надолу.Няма как да не ги уважавам за тея успехи.

sdw
09.01.2014 22:01

хмм...Излизаме в пълен състав,значи гоним 100%-ва победа.Което означава,че може мача всъщност да е доста интересен.Осасуна имаме да и го връщаме,а и са отбор,който независимо от представянето си,всяка година правят изненада именно срещу Реал или Барса.