Гари Родригес с асистенция в Барселона

10:53
Гари Родригес от Левски асистира за гола, с който Кабо Верде поведе срещу сборния отбор на Каталуня в приятелския мач в Барселона, спечелен с 4:1 от домакините.

На олимпийския стадион "Монтжуик" се събраха 20 700 зрители. За домакините излязоха звезди като Жерар Пике, Серхио Бускетс, Франсеск Фабрегас, Жорди Алба. Мачът е традиционен за каталунците преди Нова година и бе първи, след като Йохан Кройф напусна селекционерския пост на тима през 2012-а.

Дебют начело на сборния отбор направи Жерар Лопес. Гари проби отдясно в 10-ата минута, залъга Марк Валиенте от Валядолид и центрира перфектно. Централният нападател Джанини от португалския Национал заби. Каталунците набързо обърнаха резултата с голове на Серхио Гарсия (16 и 18) и Боян Къркич (19). След почивката вкара и Ориол Риера (64).

Холандецът Родригес за втори път играе за Кабо Верде, но мачът няма да влезе в статистиките, тъй като не се брои за официална контрола - каталунският състав не е национален отбор, информира "Труд".