Манчестър Сити подчини лисиците, Джеко с два гола (видео)

00:08
Манчестър Сити се класира на полуфинал в турнира за Купата на Лигата, след като победи Лестър Сити с 3:1 на "Кинг Пауър стейдиъм".

Главен съдия на мача беше Роджърс Уест.

Гостите бързо стигнаха до гол. Те поведоха в 8-та минута, когато Александър Коларов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар. Сърбинът прати топката в горния десен ъгъл на Каспер Шмайхел. Стражът плонжира и дори успя леко да докосне топката, но не и да предотврати гола.

В следващите минути Шмайхел направи няколко страхотни спасявания.

Бившият вратар на Манчестър Сити обаче бе безпомощен в 41-та минута. Тогава небесносините направиха бърза контра, Джеймс Милнър центрира отляво и Един Джеко се разписа след удар с глава.

Милнър и Джеко повториха упражнението и в 53-та минута, когато босненецът реализира втория си гол в срещата, а резултатът стана класически.