Херта подчини Вердер Бремен в голов трилър

09:36
Отборът на Херта Берлин излезе на 6-о място във временното класиране на Бундеслигата, след като постигна драматична победа с 3:2 при домакинството си на Вердер Бремен в първия мач 16-ия кръг на шампионата.

Нилс Петерсен от състава на бременските музиканти откри резултата в 15-ата минута, но секунди по-късно Адриан Рамос възстанови равенството от дузпа. Отново Рамос в 26-ата минута осигури предимство на берлинчани. Докерите се върнаха в мача в 32-ата минута, когато Аарън Хънт се разписа за 2:2. Малко след подновяването на играта обаче Рони вкара триумфално за синьо-белите и фиксира крайното 3:2.

Загубата остави Вердер Бремен в долната част на класирането. Бременските музиканти се намират на опасно разстояние от зоната на изпадащите, като заемат 14-о място с 16 точки.