Левски се справи с акулите, сините изпревариха Ботев и ЦСКА (видео)

17:53
Левски победи Черноморец Бургас с 2:0 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от междинния 22-и кръг на българската "А" футболна група.

Главен съдия на двубоя бе Иван Кирилов.

След нулево първо полувреме, "сините" откриха резултата в 52-ата минута. Дъстли Мюлдер навлезе в наказателното поле и върна топката пред пеналта, където Ларсен Туре с плътен удар я прати в долния ляв ъгъл - 1:0. Крилото се разписа във втори пореден мач, след като в събота заби победното попадение във вратата на Лудогорец.

В 62-ата минута играчите на Левски сложиха точка на интригата в тази среща с нов гол. Гари Родригес подаде ниско по тревата към Макриев, за който само да засече в мрежата отблизо, оформяйки крайния резултат. Това е трети гол за тарана през настоящия сезон.

След този мач Левски се изкачи на 4-а позиция с актив от 40 точки. Така сините изпревариха Ботев и ЦСКА, които си делят петото място с по 39 пункта.

"Акулите" остават на 11-о място с 21 пункта.