Ето кои отбори очакват жребия за 1/8-финалите на Шампионската лига

09:26
Ето кои отбори очакват жребия за 1/8-финалите на Шампионската лига
Станаха ясни всичките 16 отбора, които ще участват в осминафиналите на Шампионската лига. Жребият за тази фаза на турнира ще се тегли на 16 декември (понеделник) от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион, Швейцария.

В последните мачове от груповата фаза на Шампионската лига се получиха следните резултати:

Галатасарай - Ювентус 1:0

Шалке 04 - Базел 2:0

Челси - Стяуа 1:0

Олимпик Марсилия - Борусия Д 1:2

Наполи - Арсенал 2:0

Аустрия Виена - Зенит 4:1

Атлетико М - Порто 2:0

Милан - Аякс 0:0

Барселона - Селтик 6:1

За директните елиминации в ШЛ се класират:

От Група А: Манчестър Юнайтед и Байер Леверкузен

От Група В: Реал Мадрид и Галатасарай

От Група С: Пари Сен Жермен и Олимпиакос

От Група D: Байерн Мюнхен и Манчестър Сити

От Група F: Челси и Шалке 04

От Група Е: Борусия Дортмунд и Арсенал

От Група G: Атлетико Мадрид и Зенит

От Група Н: Барселона и Милан

В Лига Европа напролет ще играят класиралите се на трето място в групите, а именно: Шахтьор Донецк, Ювентус, Бенфика, Виктория Пилзен, Базел, Наполи, Порто и Аякс.

По правилник отборите, завършили на първо място в своите групи, няма да могат да се изправят един срещу друг още в първия елиминационен кръг. Техни съперници ще са подгласниците в осемте групи. Също така жребият ще предотврати и сблъсъци между отбори от една и съща страна, както и такива между отбори, премерили сили в една и съща група.

Първите осминафинали ще се състоят на 18-19 февруари и 25-26 февруари, а реваншите ще бъдат насрочени за 11-12 март и 18-19 март.

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация

Коментари

alex.kuriev
15.12.2013 18:50

Реал Мадрид Ман Сити
Борусия Дортмунд Галатасарай
Челси Зенит
ПСЖ Арсенал
Атлетико Мадрид Шалке 04
Байерн Мюнхен Милан
Барселона Байер Леверкузен
Манчестър Юнайтед Олимпиакос
*smile* би било доста интересно *smile*

scouser_pool
13.12.2013 05:44

Изненадан съм , че никой не смята ПСЖ за труден съперник , да във Френската Лига са , ама все пак миналата година бяха доста близо до това да елиминират Барса сега са още по-силни и най-малкото имат по-звезден състав от Арсенал

XIZOR
12.12.2013 23:23

Моето мнение е че шанса на Арсенал в момента е:
Атл.Мадрид-----50%
Барселона------40%
Байерн Мю.-----15%
Реал Мадрид---10%
ПСЖ---------------72%
За съжаление сами си го направихме така!!!*sad*

XIZOR
12.12.2013 23:14

Но жербия ще отреди:
Реал Мадрид-Милан
Барселона-Арсенал
Борусия Дортмунд-Манчестър Сити
Атлетико Мадрид-Галатасарай
Челси-Байер Леверкузен
Манчестър Юнайтед-Зенит СП
Байерн Мюнхен-Олимпиакос
ПСЖ-Шалке 04*tongue*

ComsteR
12.12.2013 23:10

Искам да видяд Реал Мадрид срещу Сити ,Байерн срещу , Барселона срещу Арсенал ,Манчестър Юнайтед срещу Зенит, Атлетико Мадрид срещу Шалке, Челси срещу Милан, Псж срещу Олимпиакос и Борусия Дормунд срещу Байер Леверкузен

XIZOR
12.12.2013 23:08

Абе не знам кои го очакват, но предполагам тия от Арсенал определено вече не го очакват!*cry**joking**joking*

XIZOR
12.12.2013 23:16

Абе те че сега са по уязвими и слабички спор няма лошото е че ние като ги видим и сваляме гащи от далеч*sad*

ComsteR
12.12.2013 23:13

Защо аз лично мисля че два отбора могат да спрат Арсенал и това са Байерн и Реал а възможноста е 2 към 6 лично според мен Арсенал ще се падне срещу Барселона които не са тази Барса със Пеп *smile*

petko9305
12.12.2013 22:54

Манчестър Юнайтед --- Галатасарай, Олимпиакос, Шалке 04, Зенит, Милан
Реал Мадрид --- Байер Леверкузен, Олимпиакос, Манчестър Сити, Шалке 04, Арсенал, Зенит, Милан
Пари Сен Жермен --- Байер Леверкузен, Галатасарай, Манчестър Сити, Шалке 04, Арсенал, Зенит, Милан
Байерн Мюнхен --- Галатасарай, Олимпиакос, Арсенал, Зенит, Милан
Челси --- Байер Леверкузен, Галатасарай, Олимпиакос, Зенит, Милан
Борусия Дортмунд --- Галатасарай, Олимпиакос, Манчестър Сити, Зенит, Милан
Атлетико Мадрид --- Байер Леверкузен, Галатасарай, Олимпиакос, Манчестър Сити, Шалке 04, Арсенал, Милан
Барселона --- Байер Леверкузен, Галатасарай, Олимпиакос, Манчестър Сити, Шалке 04, Арсенал, Зенит

На пръв поглед сякаш, Байерн Мюнхен е сигурен 1/4 финалист, имайки предвид възможните съперници, може би Арсенал, биха им създали някакви трудности, но все пак не вярвам, че точно Арсенал имат сили за победа срещу Байерн Мюнхен.

martinski8447
12.12.2013 21:58

Пожелавам си най-трудния съперник , а именно Реал Мадрид.

asdasdasdas
12.12.2013 21:17

Дотук само едно не ми хареса, Наполи бяха по-достойни от Дорхмунд тази година .. Според мен Наполи трябваше да се класират.. *smile*

MiTaKa_D
12.12.2013 21:01

Аве който с който иска да се пада, стига да гледаме добри мачове.*beer**smile*

simeon_1994
12.12.2013 18:42

На Сити и Арсенал им е айляк - очаква ги някой между Реал,Барса,Байерн(Арсенал),ПСЖ,Дортмунд(Сити),Атлетико Мадрид.Чеееееститоооо.

Tesla
12.12.2013 18:17

Всички втори отбори май ще се молят за Юнайтед

GrandeBarca
12.12.2013 16:14

Аз усещам следните сблъсаци:
Зенит - Юнайтед
Арсенал - Атлетико
Галатасарай - ПСЖ
Милан - Реал Мадрид
Манчесър Сити - Дортмунд
Шалке - Барселона
Леверкузен - Челси
Олимпиакос- Байерн

Mockingbird
12.12.2013 15:42

От класиралите се за директни елиминации, Зенит и Шалке 04 са най-слабите.. *smile*

Rezors
12.12.2013 15:01

Ето как искам аз да изглеждат 1/8 финалите:
Олимпиакос - Атлетико Мадрид
Галатасарай - Манчестър Юнайтед
Барселона - Шалке 04
Манчестър Сити - Байер Леверкузен
Реал Мадрид - Зенит
Милан - Арсенал
Борусия Дортмунд - Челси
ПСЖ - Манчестър Юнайтед

Ето така искам да изглеждат мачовете след жребия*thumb_up*
(Дайте и своите мнения(прогнози))*smile*

GrandeBarca
12.12.2013 22:08

хахах лелел верно..:Д :Д

Bayern85_
12.12.2013 20:07

Меко казано,те половината му двойки са нередовни,за какво поправяне става въпрос *smile*.

GrandeBarca
12.12.2013 18:55

не виждаш ли,че се е поправил -_-

petko9305
12.12.2013 18:09

Не можеш ли да мислиш логично? ПСЖ - Ман.Юнайтед?*sick*

Rezors
12.12.2013 16:02

Мале,аватара ти е като моя,и направо се изпаших като видях същият ав и си викам "мама*у стара сам ли съм си отговорил"*lol*

dre
12.12.2013 15:07

Ти явно искаш да гледаш Манчестър Юнайтед в два мача .

sksw
12.12.2013 14:13

За мен Байерн ще играе или пак с Арсенал или с Милан/Зенит..

John_Jameson
12.12.2013 14:06

Не знам защо, но имам предчувствие, че Барса ще се паднат срещу един от тези отбори: Сити, Галатасарай, Олимиакос или Леверкузен. *smile* Няма какво да се правим на врачки, в понеделник ще разберем! *lol* *tongue*

GaLaxY94
12.12.2013 13:46

Според мен на Реал Мадрид ще се падне един от тези отбори: Олимпиакос ; Шалке 04 ; Зенит *smile*

NoDiggity
12.12.2013 13:06

Аз искам следните сблъсаци:
Олимпиакос - Юнайтед
Арсенал - ПСЖ
Галатасарай - Челси
Ман Сити - Реал Мадрид
Милан - Дортмунд
Шалке - Барселона
Леверкузен - Атлетико Мадрид
Зенит - Байерн

Sve86
12.12.2013 13:04

Ще е интересен Ман С. - Барселона

panew
12.12.2013 12:44

Ще ми е много интересно ако се паднат Галата-Челси, със сигурност завръщането на Вожда на "Стамфорд Бридж" ще бъде подобаващо и бурно! *beer*

RMAD1902
12.12.2013 12:32

Страшно става за Лудогорец ако им се падне отбор от ранга на Ювентус

ArsenalFK
12.12.2013 12:10

много искам Арсенал -Манчестър ЮНАЙТЕД

sa6etoo
12.12.2013 12:11

Искамш ама май си сляп и не можеш да четеш че отбори от една държава не мога да се срещнат..

peti2v
12.12.2013 11:52

Кви 1/16 финали, тва да не Ви е Лига Европа??? 1/8 финал следва

Kagawa_26
12.12.2013 11:35

Манчестър Сити-Атлетико Мадрид
Галатасарай-Барселона
Зенит (Санкт Петербург)-Челси
Шалке 04-Манчестър Юнайтед
Олимпиакос Пирея-Байерн Мюнхен
Арсенал-Пари Сен Жермен
Милан-Борусия 04 (Дортмунд)
Байер Леверкузен-Реал Мадрид

selection
12.12.2013 11:32

Обаче тоя сезон на ЛЕ ще бъде супер силен..

Ginekologa
12.12.2013 10:03

До коментар [@comment 1526249] от [@user DelchevStanislav]:

*lol*