Иван Иванов грешник за Базел при загубата от Шалке 04, Челси подчини Стяуа (видео)

00:18
Шалке 04 нанесе поражение на Базел в битката за втората позиция в група "Е" на Шампионската лига. Решителният сблъсък в Гелзенкирхен приключи при резултат 2:0, като българският национал Иван Иванов се оказа грешник за швейцарския гранд. Бившият футболист на ЦСКА, който намери титулярно място в единайсеторка на Мурат Якън, остави отбора си в намален състав още в 32-ата минута, след като получи червен картон за нарушение срещу Адам Шалай като последен човек в защитата на Базел.

Първите тридесетина минути преминаха при очакван домакински натиск. Гостите отговориха на това с разумна тактика, добре пакетирани в защита, изчаквайки търпеливо възможности за контраатака. В 32-ата минута българският национал Иван Иванов получи директен червен картон заради нарушение срещу Адам Шалай, който излизаше сам срещу вратаря на Базел.

Останали с човек по-малко, швейцарците след почивката взеха да изнемогват на натиска на домакините. Резултатът бе открит 51-ата минута от Юлиан Дракслер, реализирал след пас на Джеферсон Фарфан. Перуанецът асистира и за втория гол, паднал 6 минути по-късно, като негов автор бе Джоел Матип: 2:0 за Шалке.

All Goals - Schalke 2-0 Basel - 11-12-2013... by video4all

В другия мач от тази група, лидерът Челси не допусна изненада срещу намиращият се на дъното в класирането тим на Стяуа Букурещ. Сините спечелиха домакинството си на румънските армейци с 1:0, като единственото попадение в двубоя отбеляза Джорджиевски в собствената си врата в 10-ата минута.

Крайно класиране: Челси 12 т., Шалке 10 т., Базел 8 т. Стяуа 3 т. Челси и Шалке се класират за директните елиминации в Шампионската лига, а Базел ще играе напролет в Лига Европа.