ЦСКА не сбърка срещу Пирин Гоце Делчев (видео)

17:55
ЦСКА постигна резонна победа при домакинството си на Пирин Гоце Делчев в мач от 21-ия кръг на родната "А"-футболна група. Двубоят на "Българска армия" приключи при резултат 2:0 в полза на червените, които със спечелените 3 точки се изравниха с пловдивските Ботев и Локомотив на 3-а позиция във временното класиране.

Футболистите на Стойчо Младенов не срещнаха остра съпротива от съперниците си по пътя към победата. Армейците създадоха доста опасности пред вратата на Юсев, но така и не успяха да си осигурят предимство в резултата през първото полувреме.

Десетина минути след подновяването на играта логичното се случи и ЦСКА излезе напред в резултата чрез Мамаду Сидибе. В 56-ата минута Емил Гъргоров стреля към вратата на Ангел Юсев, който парира удара му, но топката отново се озова в Бадема. Този път той успя да я насочи към малиеца Сидибе, който отблизо нямаше как да пропусне и отбеляза първия си гол с червената фланелка в двубой от първенството.20 минути преди края домакините стигнаха до втори гол, който сложи край на спора. След грешка в отбраната на Пирин най-съобразителен се оказа Ивайло Чочев, който открадна топката и без проблеми я прати в мрежата на Юсев.

Така ЦСКА изпревари Левски във временното класиране и вече е трети с 38 точки, колкото имат и двата пловдивски отбора в "А" група. Тимът на Пирин Гоце Делчев пък остана закотвен на последното 14-о място с незавиден актив от 9 точки.