Левски с класически успех срещу Любимец (видео)

18:02
Левски победи Любимец с 3:0 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от 20-я кръг на А група.

Преди почивката гостите оказаха сериозна съпротива на своя по-именит съперник, като до самия край на първата част резултатът остана равен.

В 41-та минута обаче крепостта на Любимец рухна по доста нелеп начин. Гари Родригес проби по левия фланг и с центриране по земя в малкия пеналт се опита да намери свой съотборник. Топката отиде в зона, в която имаше само бранители на гостите, но това не им попречи след карамбол, да си забият автогол. Славчо Шоколаров опита да изчисти, но вместо това матира стража Рашков.

Само десет минути след старта на второто полувреме Гари Родригес бе изведен сам срещу вратаря и с елегантен удар го преодоля.

Възпитаниците на Антони Здравков дръпнаха крака от педала на газта след този епизод и видимо пестяха сили за предстоящото дерби с Лудогорец през уикенда.

Все пак, в последните секунди след красива комбинация между Родригес и Нуно Пинто по левия фланг, защитникът намери Антонио Вутов на чиста позиция в наказателното поле и юношата на сините не пропусна да се разпише. Това е неговият втори гол в А група.

С този си успех Левски събра 34 точки и се изравни с петия във временното класиране Ботев Пловдив. Любимец остава предпоследен.

Състави:

Левски: Блажевич, Мюлдер, Милиев, Перес, Пинто (Даниел Димов - 76'), Борислав Цонев (Мирослав Иванов - 57'), Туре, Гаджев, Вутов, Родригес, Макриев (Генков - 73')

Любимец: Рашков, Панов, Шоколаров (Николов - 55'), Сакелариу, Петър Стоянов, Минчев, Тевия, Алонсо (Колев - 60'), Будинов, Огнянов, Вълчанов