ФИФА представи официално топката за Световното

10:45
ФИФА представи официално топката за Световното
На специална пресконференция бе представена новата топка за Световното първенство по футбол през 2014. Тя се казва "Бразука" и означава "бразилска" на местен жаргон.

Както обикновено реакциите и коментарите по топката бяха много различни. Според някои специалисти топката ще затруднява вратарите или пък е по-добра за плажен футбол.

Участие в презентацията в Бразилия взеха Ернанес, Кафу и Кларънс Зеедорф.

Технологията по създаването на топката е идентична с тази на Танго 12 (Евро 2012), Кафуза (Купа на Конфедерациите 2013) и официалната топка на Шампионската лига.

В мащабната кампания на ФИФА и Адидас по популяризирането на топката ще се включат много известни футболисти. Топката тежи 500 грама.


Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация

Коментари

biserms
04.12.2013 20:54

Бразилия или Аржентина са шампиони на тоя Мондиал просто е ясно като бял ден *smile*

Ginekologa
05.12.2013 01:21

#22*lol**joking*

Rezors
04.12.2013 20:42

А сещате ли се какво им е на вратарите когато тази топка с 5 цвята се върти и лети срещу тях с 80км....разноглетство*thumb_up*

Anders0n
04.12.2013 16:30

По-яка е от световното в Герамния,където цялата топка беше на дамски превръзки...и все пак малко са прекалили с тези цветове,но пък става въпрос за Бразилия ;д Поне е различна и интересна!

Bayern85_
04.12.2013 20:19

Ти явно си гледал топката а не мача,от телевизора едва ли се вижда чак толкова добре,та се оплаквате от цветовете.

ShadowBul
04.12.2013 15:52

Германия ще мачка всичко наред! *thumb_up* *cup*

biserms
04.12.2013 20:53

Ше мачка дедовия Германия *joking**joking**joking*

Deco_Sneijder
04.12.2013 15:33

Тази купа всеки мечтае да я вдигне, а с тази топка...ще се вкарат такива головее...нямам търпение вече да дойде Юни месец *tongue*

Salient
04.12.2013 14:30

Страхотна е топката! Малко по-екзотична, точно като за Бразилия! *thumb_up*

Rezors
04.12.2013 13:37

Купата ме кефи,ама топката много шарена*thumb_up*

Bundesligarcho
04.12.2013 13:37

Aко си спомняте преди годинa имaше анкета как да се казва топката. Имаше три варианта: Бразука, Карнавалеска и Боса Нова. Аз гласувах за Бразука и то взе,че избраха това име.Топката е много готина не знам какво не и харесвате.

Gopcho
04.12.2013 12:38

Купата е невероятна със страхотен дизайн и топката е готина!

brickbat
04.12.2013 11:50

Единственото грозно е емблемата на аватара ти *wink*

Man_CityForever
04.12.2013 11:20

Много е грозна също и купата

manutd_forlife
04.12.2013 19:24

Работата е там, че отборите на, които си фен симпатизираш, само, защото сте фрашкани с пари. Броят фенове на даден отбор няма значение.

futbolista123
04.12.2013 15:19

тоооз пак земи са гръмни истински им били феновете сигурно и на теб са ти дали някои милион за да си им фен иначе едва ли някои ше иска да е фен на тези сините пеперуди

teodorde
04.12.2013 14:32

А така!

dostalud994
04.12.2013 14:20

Поне феновете ни са истински,не да харесват Юнитед само защото имал много фенове...

angel.bonev.908
04.12.2013 13:13

Как всички тръгвате да му сипвате. Много омраза има във Вас, типичен български манталитет. Щом неговото мнение е различно от вашето, почвате да го обиждате и да му давате минуси. Така и трябва да бъде, че кой е той за да си дава мнението, нали ?? И мен не ме кефи топката, същата е като глупавите топки които ЕА games си вкарват във Фифата, предните топки на Адидас за световните първенства бяха по-добри. И какво сега ще почнете минуси ли да ми давате ???

Gopcho
04.12.2013 12:39

Затова от толкова години не се сменя *smile* , а топките е нормално да се сменят все пак е реклама!

manutd_forlife
04.12.2013 12:25

Вярно, за фенове като тебе единственото което ви влече са лъскавите неща, ама вие сте малцинство.