Олимпик Марсилия с уникално постижение в Лига 1

10:26
Победата на Олимпик Марсилия с 2:0 над Монпелие в първия двубой от 15-и кръг на елитната дивизия на Франция влезе в клубната история под №1000. Точни за успеха на небесносините бяха Флориан Таувин и Сабер Халифа.

Този успех е известно утешение за момчетата на Ели Боп, които в средата на седмицата загубиха от Арсенал с 2:0 в мач от Шампионската лига.

"Това бе един исторически мач, тъй като записахме победа №1000 за Марсилия в Първа лига. По-важно беше обаче да спечелим трите точки", коментира Боп.

Младежкият национал на Франция Таувин се разписа в четвърта поредна среща. Той откри резултата в 36-ата минута, възползвайки се от грешка в отбраната на Монпелие, а Халифа затвърди победата в допълнителното време.