Бивш нападател на ЦСКА изригна с хеттрик в Украйна

22:02
Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш изигра силен мач за Металург Донецк и реализира хеттрик при победата с 4:1 над Ворскла Полтава в среща от 18-ия кръг на украинското първенство.

Мораеш се разписа в 39-ата минута (дузпа), 44-ата и 55-ата минута и получи най-висока оценка в мача. Лазич вкара четвъртия гол за домакините в 51-ата минута. Българският ветеран Велизар Димитров отново не се появи в игра за Металург.

С убедителната победа Металург се изкачи на 7-о място с 26 точки преди останалите срещи от кръга през уикенда. Лидер е Шахтьор Донецк с 38 точки.