Признанието, което разтърси футболния свят: Уговарях срещи от Световно първенство
"Участвах в схема за уговаряне на футболни срещи от Световно първенство. Занимавам се с черно тото в страни като Австралия, Шотландия и Ирландия, а също така съм манипулирал и световни квалификации", обяснява сингапурецът, неподозирайки, че скоро думите му ще станат обществено достояние.
Вчера авторитетното издание "The Daily Telegraph" подхвана операция за разкриване на уговорени мачове на територията на Англия, в резултат на която местната полиция извърши няколко арести. Впоследствие се оказа, че трима от задържаните са били футболисти на клубове, подвизаващи се в дивизиите Конференция и Конференция - Юг.
Към този момент Английската футболна асоциация - ФА, все още не е взела отношение по избухналия скандал, който се следи под лупа и от останалите водещи медии на Острова.
Въпросният манипулатор твърди още, че черно тото има навсякъде по света освен в Сингапур, където наказанията за такива престъпни деяния били изключително тежки. Той добавя още, че разкритите уговорени мачове до ден днешен представляват само късче лед от айсберг.
Хората, които са се занимавали с тази незаконна дейност, са предлагали на набелязан футболист да си изпроси жълт картон до 10-ата минута на определен мач срещу 5 хил. паунда, пише още в материала на "The Daily Telegraph" за един от многото ходове в черния свят на футбола.






















За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!
РегистрацияКоментари
30.11.2013 09:07
Нищо ново. *erm* Отдавна тази велика игра е станала бизнес.*angry*
29.11.2013 23:55
Тва ако не е Митко "малкия" тана *lol*
29.11.2013 21:01
Наистина в Сингапур закона е страшен . Има и доживотни присъди.
29.11.2013 19:16
Аз мисля че този много от думите му са манипулирани и не са истина.Относно играчите едно 95% от тях тези които играят на някакво що годе добро ниво нямат желание за симулативна игра.Всичко идва от мафиотите и президентите които ги е страх от мафията.Разберете мафията е навсякъде АМА НАВСЯКЪДЕ.От най-ниското ниво на йерархията до най-високото.Те разбраха за тези уговорени мачове и че лесно се изкарват пари от тях и захапаха кокала.А най-лошото е че от мафията няма отърване за жалост...
29.11.2013 18:42
Тоя дръпнатия да беше казал, кои са били уговорените мачове. Това, че е имало уговорки в 293847 дивизия на Англия - Конференция, не значи, че в Премиършип също има. Същото важи и за останалите държави.
29.11.2013 20:59
Кажи ми в тия групи във Фейса за уговорени мачове, колко мача на топ-отборите присъстват? Мене какво ме интересува, че човекът се е изхранвал с това. Просто е смешно да се говори, че мачовете на отборите, които съм споменал по-горе могат да бъдат уредени. Съгласен съм, че навсякъде има уговорка, което е много лошо за футбола, но си изказвам мнение. Съгласен съм с Old_Trafford_11, че футболистите, които са на по-високо ниво в йерархията, нямат желание за симулативна игра и различни уговорки.
29.11.2013 20:55
Това, че ти гледаш и 5то ниво на Англия, не значи, че ние не гледаме и долните дивизии на Испания *wink*
29.11.2013 18:57
човека цял живот се е занимавал с това, изхранвал се е с това и изведнъж поредния бай ганьо твърди че някъде било истина,обаче неговия въображаем ментор не е засегнат. самия факт че в мрежа като фейсбук има ХИЛЯДИ групи с подобно съдържание, без да бъдат възпрепятствани развиват целия си бизнес безнаказано, говори достатъчно. това го осъзнах точно 1 година след началото на заниманието ми със залозите. това е шок и скандал за вас, неинформираните,живеещи с мисълта че Премиершип и Ла Лига са пример за всичко. няма как в долните дивизии на някоя държава да бъдат ИЗЦЯЛО манипулирани,обаче щом стигнеш върха(Премиершип) да бъдеш чист като сълза. това е от мен,а останалото оставям на вас.
29.11.2013 18:55
*joking* като порастнеш ше се позамислиш *wink* аз сам тотален фен на английския футбол, но да ми разправяш че няма уговорки в англия е смешно. някой пат излизат такива съмнителни резултати дори в премиершип че ти настрахва косата. така че уговорки има и в агнлия.
29.11.2013 18:51
Конференцията е 5-то ниво и много фенове на английския футбол я следим, това че вие феновете на испанския футбол гледате само 1-во ниво не означава, че трябва да подценяваш всичко останало. Лично аз НИКОГА няма да повярвам, че в Англия има корупция, за което и ниво да става въпрос! *wink*
29.11.2013 18:39
Един път ако почнем да се съмняваме, това ще ни убие почти цялата тръпка от гледането.. :/ На всеки изненадващ резултат ще почнем да си мислим, че има далавери под масата :Х Аз започвам да се чудя дали самата Футболна Асоциация не е корумпирана, че тръгнала да разследва уговорени мачове..
29.11.2013 18:38
Футбола вече не е игра на сърцето,а на парите,това с уговорените мачове трябва да ви е ясно,още като видите само какви заплати получават играчите,заплата,която обикновен човек не може да си я изработи през целия си живот..това нормално ли е?Всичко е мафия...едно време даже без пари са играли за отбора си,за честа на отбора,защото са знаеле че като иде целия град на стадиона да ги подкрепя е разчитал именно на тях,вече не е толкова интересно,а с времето все по зле ще става...
29.11.2013 18:20
Големите отбори колко по-вече мачове продават...Защото примерно да кажем Барса падат 3-1 от Малага например и някой е набухал там супер много пари имам предвид от много фишове по доста пари,защото ако ги пусне на веднъж ще го хванат,много ясно.Тук става на въпрос за много пари....В Италия е най-голямата мафия..Не знам сега как е,но преди Юве ги бяха наказали,не помня коя година...
29.11.2013 18:28
Няма как да знаем къде се уговорят най-много , но във Франция на 2,3 пъти съм чувал за уговорени мачове , а и там най-трудно може би могат да се разкрият , защото нали се сещаш , че половината резултати са от сорта на 3:4 и тем подобни , а и много често има изненади , поне аз Калчото като го следя повечето отбори са постоянни в изявите си примерно Удинезе и т.н. някакви средняци имат по 1,2 загуби максимум на година у дома , във Франция не съм забелязал някои отбор с такова постоянство правят 5,6 или 10,15 мача да речем нормални показатели и изведнъж най-странните изненади
29.11.2013 17:42
Нали знаете : UEFA=MAFIA!!!
29.11.2013 17:25
хаха и аз се сетих, че един път едно момче ми каза да пусна един мач български беше от А група но не помня кой точно вика пускай го 2:1 и аз не повярвах и си завърши точно 2:1
29.11.2013 17:20
Въпреки че и за резултат има доста , на мен веднъж ми бяха казали даже един мач от Франция в Еврото , ама не им повярвах и не пуснах , то взе , че стана , сега дали на късмет дали наистина не се знае , ама още ме е яд*lol**money*
29.11.2013 17:18
Няма нищи изненадващо в това.Навсякъде има уговорени мачове , те ако знаехме за тях значи не са си свършили работата тия дето са ги уговаряли , но имайте и в предвид , че повечето от тея мачове не са кой знае колко важни , а и повечето пъти не е за резултат както пише горе , щото трудно се навива това , най-често са картони и тъчове примерно!
29.11.2013 17:14
Аз бих играл и за скромната заплата от 2000 лв. на месец, докато големите футболисти знаете колко много хиляди взимат месечно, но алчността тук е проблема и то дори някои футболисти да не ги шамари треската за злато собственика като каже на треньора и той като каже на футболистите всички играят театър и честно казано понякога не всички са добри актьори. Аз лично съм забелязвал странна демотивация в някои мачове на определени футболисти. А това за картоните е толкова реално, че просто не мога да не повярвам ... Пропуснали са да проверят най- важните хора които играят ролята на прокурор. Знаете за какво говоря ...
29.11.2013 17:07
Винаги е било така и винаги ще бъде.
29.11.2013 17:08
не е било винаги така ама иначе си прав че оттук нататак все така ще е
29.11.2013 16:56
Незнам защо така говорите че всички са играели за парите еми добре бе умници вие за какво ще играете,Манталитет БГ
29.11.2013 16:43
Малко ли печелят тия балъци, че и уговарят мачове ????? :@
29.11.2013 17:02
колкот повече имаш толкова повече искаш *wink*
29.11.2013 15:54
Уговорени мачове на СВЕТОВНО ? *confused* ЧЕстно казано това не го вярвам. Ясно е че уговорени мачове има навсякъде ама точно на СВЕТОВНОТО, което е най-големия форум и е веднъж на 4 години... Не ми се вярва. В квалификациите за световното може и да има уговорени мачове, но на самото световно не мисля. За всяка страна е такава чест и гордост да е на най-големия футболен форум и едва ли някой би уреждал мачове точно на Мондиала. Поне аз така мисля де.
29.11.2013 16:13
Много се лъжеш,навсякъде има уговорени мачове,даже и на световното,точно от тези уговаряния си вадят милионите ...и точно това разваля понякога цялата магия на футбола,а нещата стават по-зле и по-зле и това не отива на добро.
29.11.2013 15:17
Ако се замислите големите държави като Англия, Италия, Испания, Германия и др. там уговорените мачове са много повече от колкото в България например и защо нас ни глобят и наказват, защото били сме правили ЧЕРНО ТОТО нека първо UEFA и FIFA да погледнат себе си и докъде ще доведе тяхната алчност и тогава да манипулират по-слабите нации като БФС...*sad**sick**silent*
29.11.2013 18:39
Със сигурност е уговорен мача. Дори самият САФ е прибрал парите... излагате се вече. Като не излезе някой резултат и веднага уговорен мач. Говоря за отборите като Барселона, Реал, Байерн, Арсенал, Юнайтед, Сити, Ливърпул... грандовете !!
29.11.2013 16:07
В примера миналата година имаше разкрития за хетафе и още няколко отбора.
29.11.2013 16:03
Помниш ли последният мач на САФ? 5:5 с Уест Бромич, дали е случайно?
29.11.2013 15:58
Не знаех, че БФС е цяла нация. Не вярвам, че топ-отборите в Света уговарят мачове, в по-долните дивизии на всяка една държава съм съгласен, че има уговорки, но не вярвам, че в Примера, Бундес-лигата и Премиършип има някакви манипулации.
29.11.2013 15:37
Напълно съм съгласен. Всички от Фифа и Уефа печелят и не пипат големите риби.Заяждат се с малките държави и отбори : )
29.11.2013 15:08
Тази велика игра вече не е същата !!!
29.11.2013 16:23
Точно! Вече всичко е за парата!
29.11.2013 14:59
Много жалко за тази велика игра!Футболът отдавна е станал бизнес.
29.11.2013 14:58
Това послание е от октопода Паул. Затова познаваше толкова много *lol* мир на праха му.
29.11.2013 16:09
*lol**joking**joking**joking**joking**lol**lol**lol**lol**lol**lol**lol* ахаххаха разсмя ме а по темата преди играчите са играли за тръпката от футбола сега всички играят за парите а футбола майната му
29.11.2013 14:55
Който се занимава със залози е наясно. Та дори наще участваха в уговорен мач с 4 дузпи и какво стана ? Нищо . Помним и как едни африканчета от Замбия дойдоха в БГ да направят някой лев. Въобще футбола е на изчезване .... Като нищо дори и бенефисните мачове на футболистите да ги уговарят.
А този, който говори е Уилсън Радж Перумал от Сингапур, който го хванаха преди 2 месеца
29.11.2013 14:53
За нас всички знаят и ни плюят все едно бяхме единствените..сега нека се погледнат малко те,какво представляват*wink*
29.11.2013 14:47
Нищо ново под слънцето.Елате да видите тук какво става.