Кубан разгроми Санкт Гален, Попето с асистенция

20:56
Кубан Краснодар победи Санкт Гален с 4:0 на стадион "Кубан" в среща от група А на турнира Лига Европа.

Домакините започнаха двубоя много силно и още в третата минута откриха резултата. Соснин намери Мелгарежо в наказателното поле на гостите и парагваецът преодоля стража Лопар с мощен диагонален удар от воле.

Десет минути след началото на втората част Ивелин Попов бе изведен на чиста позиция в пеналта на швейцарския тим. Попето опита да намери свой съотборник в малкото наказателно поле с остро центриране. Стражът на Санкт Гален опита да избие топката, но тя попадна на крака на Игнатиев, който с плътен шут удвои преднината на руския тим.

В 76-та минута Попов бе заменен от Балде. Пет минути преди това Мелгарежо направи преднината на своя отбор класическа след асистенция на Армас. Крайният резултат бе оформен от Чарлс Каборе в последната минута на срещата.

След този мач Кубан събра пет точки и се изкачи до третото място в групата. Санкт Гален остава последен с три пункта.