Порто удари на камък, Стяуа препъна Шалке 04 (видео)

01:00
Порто не успя да се възползва от грешната стъпка на Зенит срещу Атлетико Мадрид, след като записа разочароващо равенство 1:1 при домакинството си на Аустрия Виена.

Резултатът в мача бе открит от нападателя на гостите Роман Киенаст в 11-ата минута, а в началото на второто полувреме Джаксън Мартинес фиксира крайното 1:1.

Така драконите останаха на 3-а позиция в група "G", като продължават да изостават с 1 точка от втория Зенит.

Отборите на Стяуа Букурещ и Шалке 04 пък не успяха да се победят в среща от група "Е". Нулевото равенство закотви румънския първенец на последното 4-о място с 3 точки, докато немският тим се смъкна на 3-а позиция със 7. Кралскосините обаче остават с реални шансове за класиране в следващата фаза.