Зенит не успя да излъже Атлетико, но остава в битката за елиминациите (видео)

20:54
Зенит се задоволи само с равенство като домакин на Атлетико Мадрид в ранния мач от днешната програма на Шампионската лига. Срещата в Санкт Петербург, която бе ръководена от Мартин Аткинсън, приключи при резултат 1:1.

Двубоят в Санкт Петербург се игра при тежки атмосферни условия. През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат голове, но малко след подновяването на играта Адриан Лопес изведе дюшекчиите напред в резултата. Домакините, начело с Лучано Спалети, се добраха до равенството в 74-ата минута, когато Тоби Алдервейрелд си отбеляза куриозен автогол.

Така Атлетико Мадрид остава недостижим на върха в група "G" с актив от 13 точки. Зенит от своя страна увеличи предимството си в битката с Порто за второто място на 2 точки, но малко по-късно португалският тим ще има възможност да излезе напред. За целта драконите трябва да спечелят домакинството си на Аустрия Виена.