Фетел спечели и последното състезание за сезона

21:01
Световният шампион Себастиан Фетел записа девета поредна победа във Формула 1, след като спечели последното за сезона състезание за Гран При на Бразилия на пистата в Сао Пауло.

Надпреварата бе последна във Формула 1 за австралиеца Марк Уебър, който в своя 215-ти старт в най-престижната автомобилна надпревара завърши втори, зад своя съотборник Фетел. Германецът записа време 1:32:36.300, за да спечели в Бразилия, а Уебър остана на 10.4 секунди зад него.

Почетната стълбичка бе допълнена Фернандо Алонсо, който завърши на 18.9 секунди от победителя. С този двоен успех отборът на Ред Бул завърши един перфектен сезон, в който спечели титлата при пилотите и при конструкторите.