Най-резултатният вратар за всички времена изравни рекорд на Пеле

11:13
Вратарят на Сао Пауло - Роджерио Сени изравни рекорд на Краля Пеле за най-много изиграни мачове за бразилски отбор.

Сени изигра своя мач номер 1115 за Сао Пауло, но отборът му загуби у дома с 1:3 от Понте Прета в първи полуфинален мач на южноамериканския турнир Копа Судамерикана. 40-годишният вратар, който дебютира през далечната 1993 година, освен с изявите си под рамката на вратата е известен и с головете, които бележи. Сени има 113 гола от фаулове и дузпи, повече от всеки друг вратар.

Сени обаче не успя да помогне на Сао Пауло да избегне загубата от Понте Прета. Пауло Енрике Гансо откри за Тима на Вярата в 20-ата минута, но след това последваха три попадения във вратата на Сени - автогол на Антонио Карлос преди почивката и голове на
Леонардо и Вендел през втората част.

Реваншът е другата седмица, като победителят ще срещне аржентинския Ланус или парагвайския Либертад на финала другия месец.