Втора убедителна победа за Мексико над Нова Зеландия

11:25
Отборът на Мексико подпечата класирането си на Мондиал 2014 след победа в плейофа-реванш срещу Нова Зеландия с 4:2. "Ацтеките" спечелиха първия мач с 5:1 и реваншът в Уелингтън бе повече от протоколен.

Въпреки това, Мексико започна много мобилизирано и приключи интригата още до 33-а минута, когато Орибе Пералта реализира хеттрик.

Последва отпускане в редиците на гостите, което позволи на Нова Зеландия да направи загубата си по-почетна. Крис Джеймс намали от дузпа в 80-а минута, а Рори Фалън вкара втори гол за домакините три минути по-късно.

Крайното 4:2 за Мексико оформи Карлон Пена в 87-а минута. Мексико се класира за 15-и път на световно първенство и за шести пореден.

Мексиканците са предпоследният отбор, който си гарантира участие на световното първенство. Остава още една квота, която без съмнение ще отиде при уругвайците, които по-късно днес
играят реванш срещу Йордания в Монтевидео, който ще бъде протоколен след победата на Уругвай с 5:0 в първия мач.