Катастрофално поражение за младежите срещу Словения

16:39
Българският младежки национален отбор претърпя второ поредно домакинско поражение в Европейските квалификации при 21 годишните. Днес нашите бяха съсипани с 1:5 от Словения и слизат на предпоследното 5-о място в групата с 8 точки.

Два гола за Словения вкара Елвис Братанович, а почетното попадение за България беше на Александър Колев. 6 минути преди последния съдийски сигнал директен червен картон за грубо влизане получи Милен Гамаков.

Словенците напълно заслужено стигнаха до убедителната победа, тъй като играха много по-комбинативно, по-бързо и по-точно. Българският отбор опита да се противопостави, но
пропусна няколко добри възможности за гол и оттам настроението в редиците падна.

Първата прилична възможност за гол в мача беше за българите в 9-ата минута. Колев намери добре Славчев, който от чиста позиция стреля неточно и в страни от десния стълб на вратата на Юг. В 15-ата минута гостите можеха да открият резултата, но Вучкич от 10 метра стреля в аут, след като от ляво му центрира Пучко. В 24-ата минута словенците отново бяха близо до гола, като Урбан Жиберт от 10 метра не успя да насочи топката във вратата, засичайки центриране от дясно на Янжа. В 24-ата минута превъзходството на гостите вече беше
материализирано, като Пучко откри резултата, след като се пребори със Стефан Велков. Пучко получи пас от Вучкич, избяга от защитника на Славия и прати топката по диагонала зад вратаря Конов.

Само четири минути по-късно обаче Александър Колев изравни с глава. Той засече центриране от дясно на Едисон Йорданов и от 7 метра, изпреварвайки защитник на гостите, се разписа за своя трети гол в кампанията. В ответната атака обаче словенците по чудо не вкараха втори гол, като вратарят Конов спаси удар на Пучко.

Логичното обаче се случи в 34-ата минута и гостите отново излязоха напред в резултата след невероятна грешка на Илия Мунин. Той се препъна сам при единоборство с Йеленич, който
излезе сам по диагонала и много добре насочи кълбото до гредата на Конов- 1:2. Веднага в ответната атака Радослав Кирилов навърза трима от словенците, опита се да си освободи
пространство и да стреля, но топката излезе в аут. В 52-ата минута словенците пропуснаха да вкарат трети гол, след като Матей Пучко за пореден път се измъкна от Стефан Велков, но се затвори прекалено много до аутлинията и вратарят Конов, който днес направи дебют на ниво U21, пресече.

В 56-ата минута Радослав Кирилов подаде на Колев, който стреля, но Юг спаси с крак и изби топката в корнер. Веднага след това Симеон Славчев се размина с равенството. По-активната игра на българите намери продължение и в опасно изпълнение на фаул от страна на Миланов, чийто удар се отби в горната греда. Гостите обаче нанесоха своя удар в 64-ата минута
чрез футболиста на Милан Жан Бенедичич, който паднал от 5 метра прати топката през краката на вратаря Конов в мрежата за 1:3.

Резултатът придоби срамни измерения в 74-ата минута, когато Елвис Братанович вкара на празна врата. Цялата защита проспа центриране от ляво на Миха Блажич към Вучкич. Той свали топката на три метра от голлинията и Братанович необезпокояван с глава покачи на 1:4.
Пет минути преди края словенците вече и с човек повече заради червения картон на Милен Гамаков, пропуснаха пети гол. Еней Йеленич излезе сам срещу вратаря Конов, но стреля в него. Петият гол все пак дойде в добавеното време, когато Елвис Братанович се промъкна зад бавния Илия Миланов, копна топката над вратаря Конов и тя спря в мрежата. В следващата атака Вилиян Бижев пък за пореден път пропусна, след като беше изведен сам срещу вратаря на гостите от Бекир Расим.

България (до 21) - Словения (до 21) 1:5 (1:1)

Голмайстори: 0:1 Матей Пучко 24, 1:1 Александър Колев 28, 1:2 Еней Йеленич 34, 1:3 Жан Бенедичич 64, 1:4 Елвис Братанович 74, 1:5 Елвис Братанович 90+3

Червен картон: Милен Гамаков (България)- 80

Жълти картони: Илия Миланов, Георги Миланов (България), Жан Бенедичич (Словения)

Главен съдия: Ели Хакмон (Израел)

Състави:

България: Александър Конов, Илия Мунин, Илия Миланов, Стефан Велков, Милен Гамаков, Радослав Кирилов (76- Бекир Расим), Ивайло Чочев, Симеон Славчев, Георги Миланов, Едисон Йорданов (65- Вилиян Бижев), Александър Колев (84- Божидар Васев)

Словения: Ажбе Юг, Ерик Янжа, Неманя Митрович, Матей Палчич (71- Миха Блажич), Лука Крайнц, Урбан Жиберт, Харис Вучкич (75- Жан Майер), Еней Йеленич, Матей Пучко, Елвис Братанович, Жан Бенедечич (79- Миха Зайц)