Чехия защити титлата си в турнира за Купа Дейвис

21:35
Чехия защити трофея си в турнира за "Купа Дейвис" (неофициално световно отборно първенство по тенис).

Пред 17 хиляди зрители в Белград, чехите победиха домакините от Сърбия с 3:2 победи и триумфираха в надпреварата за втора поредна година. Ветеранът Радек Щепанек се превърна в герой за своя тим, след като разгроми в решителния пети мач Душан Лайович с 6:3, 6:1, 6:1 за 1:52 час. 34-годишният чех направи 7 пробива от 15 възможности и нямаше никакви проблеми в двубоя срещу 117-ия в света сърбин. Лайович, 23-годишен, записа цели 59 непредизвикани грешки.

За Чехия това е трета титла в историята след 1980 и 2012 година. Сърбия е шампион в турнира през 2010-а година.

В първия за деня сингъл номер 2 в света Новак Джокович победи Томас Бердих с 6:4, 7:6(5), 6:2 за 2:41 часа и изравни резултата 2:2. Джокович стигна до победата, след като направи 3 пробива от 12 възможности. Сърбинът наниза 12 аса срещу 10 за Бердих. Представителят на домакините спечели първия сет, след като стигна до пробив в 10-ия гейм. Във втората част играта бе равностойна. В тайбрека Бердих поведе с 5:4, но след това Джокович спечели следващите три поредни гейма и взе аванс от два сета. Третата част започна отлично за сърбина, който направи пробив още в първия гейм. След това взе сервис гейма на съперника си за 5:2 и стигна до успеха в ас, сервирайки за мача.

За Джокович това бе 24-а поредна победа, както и 17-а в общо 19 мача срещу чешкия тенисист.