Джокович вкара финала на Купа Дейвис в пети мач

18:21
За втора поредна година шампионът на Купа Дейвис ще се определи след решителен пети мач, след като Новак Джокович победи Томас Бердих с 6-4, 7-6(5), 6-2 и изравни резултата между Сърбия и Чехия на 2-2.

Миналогодишните шампиони имаха преднина то 2-1 след вчерашния си успех на двойки, което означаваше, че Джокович трябва задължително да вземе мача си с Бердих. С невероятната подкрепа на публиката в "Арена Белград" Джокера се справи със задачата и записа успех над съперника си в три сета. Ноле направи един пробив в първата част, за да поведе в резултата. Вторият сет мина без пробиви, а в тайбрека чехът имаше преднина, но Джокович отново показа страхотен характер, за да вземе и тази част. Сръбският тенисист взе по-лесно третия сет и затвори мача след 2 часа и 41 минути, без да допусне нито един пробив.

Тази победа означава, че шампионът на 2013 година ще се реши в пети мач, в който един срещу друг се изправят Душан Лайович и Радек Щепанек.