Нигерия е първият африкански отбор, класирал се за Мондиал 2014 (видео)

20:09
Нигерия стана първият участник от зона Африка на Световното първенство в Бразилия догодина, след като спечели с 2:0 срещу Етиопия във втора плейофна среща, която се състоя в град Калабар. Нигерийците имаха сравнително лека задача, тъй като победиха и в първата среща (2:1), и така продължават с общ резултат 4:1.

Виктор Моузес вкара първото попадение в мача от дузпа в 20-ата минута, а Виктор Обина удвои аванса на Суперорлите от фаул в 82-ата. Иначе домакините имаха превъзходство през почти
цялата среща, а и поведението на двата отбора на терена показваше ясно кой е по-класният отбор.

Нигерия се класира за четвърти път в последните пет Световни първенства и демонстрира, че е без съмнение водеща футболна сила в региона. Останалите четири мача от финалните плейофи в зона Африка ще се изиграят в предстоящите четири дни.