Япония и Холандия направиха зрелищно равенство в контрола (видео)

17:09
Япония навакса два гола пасив и завърши 2:2 срещу Холандия в контролна футболна среща между два от финалистите на световното първенство догодина в Бразилия.

Холандците поведоха с 2:0 до 39-а минута с голове на ветераните Рафаел ван дер Ваарт и и Ариен Робен.

Минута преди почивката японците върнаха един гол чрез Юя Усако, което е пъвото попадение за Япония срещу Холандия в историята. В 60-а минута звездата Кейсуке Хонда изравни.

Във вторник Холандия играе срещу Колумбия в Амстердам, а Япония се мести в Брюксел, където ще срещне Белгия.