Бойко Борисов игра при победа на Витоша над Локо Пловдив

15:32
Бившият премиер на България Бойко Борисов постави рекорд като най-възрастен футболист, участник в мач на професионално ниво. Той влезе на мястото на Иван Георгиев в състава на Витоша Бистрица в 64-ата минута, като има навършени 54 години, 5 месеца и 5 дни.

Витоша Бистрица спечели с 1:0 втората осминафинална среща срещу Локомотив Пловдив за купата на България, но напуска турнира с общ резултат 1:5. И втората среща между двата отбора се игра на стадиона в пловдивския парк Лаута, но събра едва 300 души публика.

В края на първото полувреме отборът от софийското предградие можеше и да стигне до по-почетен резултат, но Николай Божов пропусна дузпа. Четин Садула откри резултата в 13-ата минута след самостоятелен пробив, като сам отне топката в центъра и навърза трима играчи на елитния отбор.

В началото на второто полувреме локомотивци можеха да стигнат и до равенство, но последователно Аймен Белаид и Здравко Лазаров не успяха да преодолеят вратар Мартин Луков. Малко по-късно бистричани можеха да вкарат и второ попадение, но Велизар Андонов не успя да вкара от 10 метра по диагонала, като топката мина край страничната греда.