Юношите на Берое продължават за купата на БФС

18:10
Юношите старша възраст на Берое, родени след 1996 година, се класира за четвъртфиналите за Купата на БФС, след като победиха с 2:0 гостуващия Литекс.

В 12-ата минута Димитър Трайков откри резултата. Той получи пас пред наказателното поле и с техничен удар от 25 метра прати топката в горния десен ъгъл на Иван Аврамов. През второто полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена. Докато старозагорци се опитваха да запазят минималната си преднина, гостите от Ловеч търсеха изравнително попадение, което бе и предпоставка за много нарушения при единоборства.

В 60-та минута беройци получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Александър Манолов в наказателното поле. Потърпевшият Манолов застана зад бялата точка и с плътен удар в горния десен ъгъл отбеляза за 2:0.