Билбао обърна Леванте, Райо би Селта (видео)

09:57
Атлетик Клуб продължи силното си представяне в Испания и спечели с 2:1 у дома срещу Леванте в среща от 13-ия кръг в Примера дивисион.

Давид Барал откри резултата в полза на гостите от Валенсия в 33-ата минута с удар отблизо. Баските стигнаха до обрата с две попадения на резерви след почивката. В 72-ата минута Микел Рико изравни с красив удар от въздуха, а шест минути преди края Ариц Адурис се разписа с глава и донесе успеха в полза на Атлетик. В последните секунди на срещата голмайсторът Адурис получи червен картон заради инцидент със Симао Мате и тимът от Билбао завърши двубоя с човек по-малко.

Атлетик се намира на пето място в класирането с актив от 23 точки. Леванте заема деветата позиция със 17 точки.

Ath Bilbao 2 Levante 1 by acosart

В друга късна среща от кръга Селта де Виго загуби с 0:2 като домакин на Райо Валекано. Попаденията бяха вкарани от Жонатан Виера и Хоакин Ларивей във всяко от двете полувремена. Отборът от Виго не е вкарвал гол в последните си пет домакински мача, което е нов негативен рекорд в клубната история. Столичани пък имаха три поредни загуби в последните си три срещи.

Небесносините са на 15-о място с 12 точки, а Райо Валекано също има 12 точки на 17-ата позиция в испанския шампионат.