Литекс разгроми Пирин ГД с 6:2

16:54
Литекс разгроми Пирин Гоце Делчев с 6:2 в мач от 17-ия кръг на "А" група. На градския стадион в Ловеч оранжевите надиграха тотално съперника. Още до почивката имаха 3 гола
аванс.

Мачът започна взривно за домакините, като в 3-ата ата минута Армандо Ваюши с красив параболичен удар по диагонала от 20 метра откри резултата. Три минути по-късно албанецът покачи на 2:0 след центриране на Славчев. Последваха 2 пропуска на Джордан,
който беше извеждан на стрелкова позиция сам срещу Абдиков, но вратарят на гостите спаси. В 35-ата минута Джазула беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и покачи на 3:0.

Още в началото на второто полувреме оранжевите стигнаха до четвърти гол. При центриране на Джазула от фаул Славчев от малък ъгъл от 5-6 метра прати топката в мрежата на Абдиков. Гостите все пак успяха да върнат едно попадение чрез Димитър
Пиргов в 59-ата минута.

В 72-ата минута вратарят на Пирин Абдиков повали Манолов в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Юрген Джазула я изпълни точно и покачи на 5:1. Три минути преди края и Симеон Славчев вкара втори гол. От много малък ъгъл националът успя да прокара топката покрай Абдиков за 6:1. В 90-ата минута Иван Стоянов със страхотен удар от 25 метра оформи крайното 6:2.