Гранада удари Малага с хеттрик на Ел-Араби (видео)

09:17
Юсеф Ел-Араби наниза три гола за победата на Гранада с 3:1 над Малага в среща от 13-ия кръг на испанското първенство, с което неговият тим се изкачи на осмо място във
временното класиране на Примера дивисион.

Ясин Брахими подаде за два от головете на Ел-Араби, след като нападателят вече беше открил резултата третата минута на второто полувреме на мача, когато защитата на Малага допусна непростима грешка. Той завърши атаката след открадната топка от защитника Маркос Ангелери, а в края на мача вкара и другите две попадения. Това се случи след изравнителния гол на Хуанми Хименес, който се разписа в 54-ата минута на срещата.

"Тази топка ще си я занеса у дома", лаконичен беше Ел-Араби, който отнесе топката със себе си с усмивка след последния съдийски сигнал.

Granada 3 Málaga 1 by acosart

Алмерия победи с 1:0 Осасуна и записа трети пореден успех в Примера, с което се измъкна от зоната на изпадащите. Отборът от Памплона зае мястото на новаците в елита под чертата.