Тотнъм с 4 от 4 в Лига Европа, българин вкара на шпорите (видео)

09:28
Българският нападател Исмаил Иса отбеляза гол на Уайт Харт Лейн, като осигури почетна загуба на молдовския Шериф (Тираспол) с 1:2 от Тотнъм в среща от 4-ия кръг в група К на Лига Европа. Иса имаше чудесни изяви и преди почивката, когато улучи и страничната греда, а резултатът се запази 0:0.

През второто полувреме Ерик Ламела откри резултата в 60-ата минута, а в 67-ата от дузпа Джерамейн Дефо удвои. Иса върна едно попадение във вратата на Брад Фридъл. Българинът подхвана сам атаката и подаде на Каду, който стреля. Американският вратар на домакините отби, но Иса беше най-съобразителен и бутна топката в мрежата.

Победата обаче се оказа важна за състава на Тотнъм, който събра пълен актив от 12 точки от четирите си мача и си гарантира участие напред. В класирането следват Анвжи (Махачкала) със 7 точки след победата с 1:0 като гост над Тромсьо (Норвегия) и Шериф с 2. Норвежците са на последното място с 1.