Хълк герой и грешник за Зенит срещу Порто (видео)

21:29
Руският футболен отбор Зенит Санкт Петербург завърши 1:1 с гостуващия Порто в среща от четвъртия кръг в група "G" на Шампионската лига.

Бразилският нападател Хълк можеше да донесе успеха на домакините, но пропусна дузпа в 52-а минута.

Капитанът на Порто Лучо Гонсалес откри резултата в 23-а минута след гол с глава и асистенция на Данило. Пет минути по-късно Хълк изравни резултата срещу бившия си отбор, завършвайки отличен пас на Роман Широков. В 51-а минута съдията Том Хаген отсъди дузпа за Зенит след игра с ръка на Никола Отаменди в наказателното поле. Зад топката застана Хълк, но вратаря Елтон спаси удара му.

До края на мача два отбора създадоха по няколко голови положения, които не успяха да реализират и си поделиха по една точка.

Зенит остава на второ място в класирането с 5 точки, с точка по-малко от Порто. Лидерът Атлетико Мадрид е домакин на Аустрия Виена в късния мач.